Банкова, мабуть, вирішила бити Ріната Ахметова по найхворішому місці для будь-якого олігарха, що поважає себе, – по гаманцю. А це вже по-справжньому серйозно. І говорить про те, що, за великим рахунком, лайтовий для влади випуск “Свободи слова Савіка Шустера” не зняв напруження між сторонами.

Ахметова «Україна 24» та «Сегодня» активно пишуть про звільнення керівника держпідприємства «Гарантований покупець» Костянтина Петриковця. Підключається до теми нардеп «ЄС» Олексій Гончаренко, котрий будує свої політичні плани і не вперше відпрацьовує енергетичну тему на користь Ахметова.

У чому історія? Минулої п’ятниці “Укренерго” через держпідприємство “Гарантований покупець” відправило понад 19 млрд гривень для виплат із “зеленої енергетики” (ключовий гравець якої в Україні – саме Ахметов). АЛЕ зіткнулося з вимогою Кабміну зупинити платіж. Директор держпідприємства, той самий Петриковець, розцінив це рішення як незаконне та відмовився його виконувати.

Підсумок – платежі заблоковані в Ощадбанку, а на позачерговому засіданні уряд відправив його у відставку. Сам Петровець через суд оскаржуватиме своє звільнення. І збирається звернутися до правоохоронних органів.

Ресурси Ахметова вже згадують Зеленському його слова на кліматичному форумі у Глазго. І говорять про те, що влада б’є по шановних інвесторів у зелену енергетику. Не сумніваємося – «афтершоки» цієї теми виявляться новими обріями критики Зеленського та його команди на ресурсах олігарха.

Варто додати, що процес деолігархізації буде успішним лише тоді, коли вона торкнеться всіх без винятку олігархів, у тому числі (якщо не насамперед) Коломойського. Яку б лояльність до влади він не декларував. Про це пише Сергій Іванов у своєму фейсбук. Далі передаємо в оригіналі.

Олігарх – це людина, яка існує на грошах і заради грошей, це її найвища цінність, заради якої вона зрадить все.

Горезвісна “Укрнафта”. Вже 15 років головна проблема “Укранафти” – Коломойський.

За ці роки він встиг вивести звідти все, що можна, за винятком газу, який, між іншим, теж давно вивели на потреби населення.

Зараз держава ініціює процес виведення структур Коломойського з “Укрнафти”. Але виявилось, що наша так звана опозиція не хоче відпускати Коломойського з “Укрнафти”.

Один з найактивніших “опозиціонерів” – представник партії Петра Порошенка нардеп – Олексій Гончаренко вимагає залишити структури олігарха, який вважається одним з головних ворогів його політичного боса.

Парадокс, чи не так?

На беквокалі у Гончаренка – цілий сонм збитих льотчиків усіх кольорів з обійм майже всіх існуючих олігархів. Все це персонажі, за сприяння або потурання яких Коломойський роками успішно доїв галузь.

Схоже, всіх лякає ймовірність прецеденту відокремлення від стратегічних державних активів. І тепер потрібно остаточно вивести Коломойського з “Укрнафти”, поки він не вивів всю “Укрнафту” з держави і нарешті припинити це дивне гібридне “партнерство”.