Протягом п’ятого місяця повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну світ почав втомлюватися від газового шантажу і комплексів президента країни-агресора.

Про це заявив радник глави офісу президента Михайло Подоляк в Twitter.

За словами Подоляка, цивілізоване суспільство почало втомлюватися від поведінки президента рф володимира путіна.

“Забудьте про словосполучення “втома від України”. Світ втомився не від підтримки України. Світ втомився від російського газового шантажу, штучних криз, інфляції, політичних вбивств, хімічної зброї, терору і постійної нахабної брехні. Він втомився від особистих “комплексів “Путіна”, – зазначив Подоляк.

У війні проти України росіяни проявляють свою злість, атакуючи мирне населення. Точно так само, як зробила би малоінтелектуальна людина.

Таку думку в ефірі телемарафону FREEДОМ озвучив радник голова Офісу президента України Михайло Подоляк. 

“Давайте об’єктивно. Це (перехід росіян на нову, ще більш криваву і безжальну тактику щодо мирних людей – УНІАН) неминуче мало статися. РФ ставитися до категорії… Якщо привести аналогію, це така людина-гопник. Якщо вона відчуває опір, на неї дивляться з огидою всі навколо, вона починає панікувати і використовувати найбільш демонстративні форми прояву своєї ненависті. Росія зараз поводиться так, як має поводитися Росія, на жаль”, – сказав Подоляк.

Радник голова ОПУ зазначив, що росія довгий час маскувалася “за концертами Шостаковича і за балетом Великого театру”, щоб приховати свою справжню сутність.

“Насправді це країна, яка ненавидить навколишній світ. Візьміть таке саме пропите обличчя, яке п’є з горла горілку, щербато посміхається, бо на стоматологію грошей не вистачає. Ця особа і є реальна культура Російської Федерації. Тому і мислення там таке”, – додав він.

Подоляк наголосив, що Росія показала свою неефективність з точки зору захоплення України, зазнала репутаційних втрат. Тепер росіяни демонструють свою озлобленість, атакуючи мирних жителів.

“Думали, що весь світ буде стояти на колінах, у них будуть тремтіти ноги, Україна швиденько зламається… Сьогодні все йде іншим шляхом. Україна виглядає вкрай ефективно з точки зору управління військовим процесом як таким. Зрозуміло, що у нас жертви, зрозуміло, що багато проблем, не вистачає військових ресурсів, тому що ми перш за все не експансіоністська держава, але тим не менше. Росія виглядає на тлі України дуже мізерно в репутаційному плані. На глобальних ринках до Росії ставляться з крайньою зневагою. Навіть на засіданні G7 це було підкреслено демонстративно: подивіться на цього напівоголеного мачо, подивіться на нього, це огидний персонаж в людській історії і це викликає озлоблення. А що коли людина малоінтелектуальна, як вона проявляє свою злість? Починає бити по найбільш незахищеним верствам населення. Бере крилату ракету, тому що може собі дозволити”, – заявив Подоляк.

За словами канцлера Німеччини Олафа Шольца, президент РФ Володимир Путін давно планував напад на Україну, а рішення про саме вторгнення ухвалив щонайменше за рік до нього.

“Я думаю, що рішення вести цю війну було прийнято за рік до її початку або, можливо, раніше, тому що він готувався до неї. І тому він зможе продовжувати війну дуже довго”, – зазначив він.

Шольц сказав, що хоча Путін “цього не визнає”, але Росія відчуває на собі вплив західних санкцій.

 “Це відбувається з не настільки розвиненою країною, яка справді потребує всіх технологій з решти світу, щоб мати відповідний рівень життя”, – зазначив він.

Але коли його запитали про приблизно 2 мільярди доларів на місяць, які Німеччина витрачає на поставки російського газу, вугілля та інших енергоресурсів, Шольц заперечив, що дає Путіну можливість послабити ефект від санкцій.

“Він не може нічого купити за гроші, які отримує від нас, тому що є всі ці санкції на імпорт сучасних технологій і речей, яких він потребує. Тож це те, що [Путіна] дуже розлютило “, – сказав він.

Крім того, за словами Шольца, Німеччина докладає всіх зусиль, щоб зменшити суму, яку сплачує Росії за енергоресурси.