Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час Мюнхенської безпекової конференції провів 15 переговорів із дипломатами країн Заходу й Азії.

Про це повідомили на своїй сторінці в Фейсбук МЗС.

“За останню добу на Мюнхенській безпековій конференції Dmytro Kuleba провів дипломатичний спринт. 15 переговорів за 24 години, а також виступи, панельні дискусії, інтерв’ю та пресконференції”, – йдеться в повідомленні відомства.

Там уточнюють, що міністр зустрівся з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, держсекретарем США Ентоні Блінкеном, топ-дипломатом Китаю Ваном Ї, очільниками дипломатії країн G7, віцеканцлером ФРН, а також міністрами закордонних справ Пакистану, Іраку, Бразилії, Японії, Швеції, сенаторами США тощо.

“Домовилися про швидше постачання зброї та боєприпасів, розгортання на повну оборонної промисловості союзників, нові санкції проти РФ, просування “формули миру” та мобілізацію підтримки важливих голосувань в ООН”, – підсумовують в МЗС.

Напередодні глава МЗС Дмитро Кулеба закликав країни, які потенційно можуть надати Україні літаки, розпочати навчання українських пілотів до ухвалення політичного рішення про надання авіації.

Міністр висловив переконання, що союзники одного дня нададуть Україні літаки, хай це і потребуватиме більше часу, ніж це було з танками.

Але першим кроком, за його словами, є навчання пілотів. Бо, як пояснив міністр, досі спершу приймалося рішення про надання Україні певного типу зброї, а потім починалося навчання, що призводило до втрати часу.