Бізнесмен Геннадій Боголюбов, який 15 років тому відмовився від українського громадянства, звернувся до міграційної служби, щоб знову стати українцем.

Про це пише ZN.UA з посиланням на джерело.

За інформацією видання, він звернувся до міграційної служби відразу після повернення в Україну перед другим туром виборів.

У статті наголошується, що Ізраїль, всупереч популярному міфу, видає своїх громадян іншим країнам, причому обвинувачених не тільки в тяжких кримінальних злочинах на зразок вбивства або згвалтування, але і в економічних. У законодавстві Ізраїлю, на відміну від багатьох інших держав, немає заборони на екстрадицію своїх громадян. У цій країні існує спеціальний закон про видачу правопорушників. Ізраїль неодноразово видавав своїх громадян не тільки США або країнам Західної Європи, але також Росії і навіть Україні. Що стосується Штатів, то з ними Ізраїль уклав договір про екстрадицію ще в далекому 1962 році.

У Кіпру, громадянство якого є у Коломойського і Боголюбова, також є договір про екстрадицію зі Сполученими Штатами, підписаний в червні 1996 року.

Видання підкреслює, що, на відміну від цих країн, Україна не видає своїх громадян іншим країнам. Це передбачено ч. 2 ст. 25 Конституції України.

Заступник генпрокурора України Євген Єнін зазначив, що «Україна багато разів, в тому числі і на протязі останніх кількох років, намагалася ініціювати укладення зі Сполученими Штатами договору про видачу правопорушників, однак США готові на переговори з цього питання лише в разі, якщо Україна готова видавати в США своїх громадян (Сполучені Штати своїх видають, як і Ізраїль, і Кіпр)».