Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою у держзраді народного депутата Віктора Медведчука. Офіс генпрокурора направив обвинувальний акт до суду.

Про це йдеться в заявах ДБР та Офісу генпрокурора.

За даними слідства, Медведчук допомагав росії у веденні інформаційної війни проти України й консультував щодо розповсюдження серед українців російських наративів. Також підозрюють, що Медведчук передав росії інформацію про розташування секретного підрозділу Міноборони України.

Крім того, слідство встановило, що обвинувачений депутат протягом 2015-2020 років допомагав представникам країни-агресора у проведенні підривної діяльності проти України.

А в 2015 році, за даними прокурорів, сприяючи рф в розграбуванні національних цінностей у Криму, він передав відомості та документи для незаконного видобутку нафти і газу у Прикерченському шельфі Чорного моря у виключній (морській) економічній зоні України. Ресурси цього родовища коштують понад 38 мільярдів гривень.

Медведчуку інкримінують вчинення державної зради та незакінченого замаху на розграбування національних цінностей у тимчасово анексованому Криму за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).

Обвинувальний акт проти народного депутата спрямували до суду. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі з можливою конфіскацією майна.

Додамо, що підозрюваним у цій справі разом із Медведчуком проходить його колега з колишньої ОПЗЖ Тарас Козак, який втік із України у 2021 році.