16 дипломатичних представництв відновили свою роботу у Києві.

Про це повідомило МЗС України.

«З кожним днем дедалі більше дипломатичних представництв інших країн відновлюють свою роботу в Києві. Це одне із свідчень того, що світ підтримує та вірить в Україну», — заявили в МЗС.

Зокрема, до столиці повернулися представники ЄС, Франції, Італії, Латвії, Литви, Естонії, Польщі, Туреччини, Чехії, Словенії, Ватикану, Молдови, Грузії, Ірану, Казахстану, Таджикистану, Туркменістану.

Більшість посольств і консульств припинили свою роботу незадовго до або після початку повномасштабного вторгнення російської армії до України 24 лютого 2022 року.

У свою чергу, речниця Білого дому Джен Псакі зазначила, що США також мають намір повернути роботу посольства у Києві, але не можуть поки що назвати терміни.

До слова, Україна домовилась зі США про надання українцям статусу тимчасової підтримки, який дозволяє перебувати в Штатах до 18 місяців, і, зокрема, отримувати дозвіл на роботу.

Про це повідомив глава офісу президента Андрій Єрмак у своєму Telegram-каналі у понеділок.

“Радий повідомити, що анонсований на початку березня спеціальний статус (Temporary Protected Status) для громадян України, які фізично знаходились в США, від сьогодні офіційно запроваджено”, – написав Єрмак.

За його словами, це рішення вже внесене у Федеральний реєстр та буде оприлюднене і зареєстроване 19 квітня.

Таким чином, громадяни України, які фізично перебували на території США станом на 11 квітня, зможуть скористатися цієї програмою.

За словами Єрмака, дату, на період якої громадяни України мали перебувати на території США для кваліфікації на TPS, було перенесено з 1 березня на 11 квітня на прохання української сторони.

Статус тимчасового захисту надасть можливість українцям залишитися у США терміном до 18 місяців з можливістю подання документів на дозвіл на працевлаштування в країні.