9 квітня відзначається — Вербна неділя. Це шоста неділя Великого Посту, після Лазаревої суботи. Як і в день Благовіщення, який православні відзначили 7 квітня, у п'ятницю, на Вербну неділю дозволено послаблення суворого посту.

Але є і заборони у цей день. Що не можна робити у Вербну неділю, – передає Корупція Інфо

Популярне: Він ховав її 6 років: Шуфрич нарешті “показав” дружину. Різниця майже у 20 років і кохання, яке не поміщається у декларацію!

У день Вербної неділі не бажано працювати, особливо виконувати важку і брудну роботу. Існує так само заборона на прання, шиття і в'язання.

Правда, більшість священиків наполягають – заборону на роботу не можна розуміти буквально, просто в дні великих церковних свят більше потрібно думати про Бога, а не про побутові справи.
Оскільки Вербна неділя припадає на період Великого посту, не можна надмірно веселитися, вживати їжу тваринного походження (м'ясо, яйця, молоко і молочні продукти) і пити міцний алкоголь.
Існує на Вербну неділю ще одина специфічна заборона – не можна готувати гарячі страви. Тому господині роблять основні заготівлі напередодні, у суботу ввечері.

Особливо старанно дотримуються цього правила, ті віруючі, які відправляються на нічну службу в церкву.
У народі так само існує повір'я, ніби у Вербну неділю не можна нічого робити з волоссям – стригти, фарбувати і навіть розчісувати.
Освячені у церкві гілочки верби не можна викидати у смітник, оскільки вони, як вірять багато, володіють особливою силою відганяти злі сили, тому слугують оберегом дому і навіть захищають від пристріту.
Що можна робити у Вербну неділю

Дуже бажано напередодні підготувати гілочки верби і віднести їх до церкви в ніч перед Вербною неділею. Після служби, яка, як правило, починається опівночі з суботи на неділю і триває кілька годин, принесені гілочки окроплюють святою водою. Освятити гілочки можна і в сам день Вербної неділі, якщо на всеношній побувати не вийшло.

Існує дивна традиція освяченими гілками верби символічно шмагати один одного і бажати при цьому здоров'я. Головне в цій справі не захопитися і не перестаратися.

Після церкви традиційно влаштовували сімейний обід, причому стіл накривали скромний, не забуваючи, що все ще триває Великий піст, а на наступний день починається суворий тиждень – Страсний. У Вербну неділю можна побалувати себе і рідних приготовленою рибою, але не забувати, що гарячі страви потрібно готувати заздалегідь.

Крім рибних страв під час святкового обіду у Вербну неділю дозволено використовувати рослинне масло і трохи червоного церковного вина.