переселенці біженці

На Львівщині у вимушених переселенців за рік, тільки за офіційною інформацією, народилося понад 100 дітей. Але волонтери переконують, що дітей народилося вдвічі більше. Також на поповнення у родині чекають ще приблизно 180 сімей.

Новину повідомляє Корупція.інфо з посиланням на ZIK.

За неофіційною статистикою, у Львові проживає більш як 25 тисяч вимушених переселенців. Не зважаючи на війну та анексію Криму, люди не бояться створювати сім’ї.Одна з таких родин пригадує, що з Криму виїжджали поспіхом, тому про другу дитину навіть не задумувалися.
 

«Я завагітніла вже тут, і то була велика несподіванка, але то було щастя! Я не знаю, що було б, якби я залишилась в Криму. Не знаю, як би це все відбувалося, які там були б умови. А от тут у мене все було добре», – розповідає переселенка  Ельвіра.

У Львівській ОДА переконують, що всі сім’ї отримують допомогу від держави.
 

«Це допомога у зв’язку з народженням дитини, у зв’язку з вагітністю та пологами. Держава додатково оплачує допомогу на проживання переселенцям. Суми різні, максимальна виплата – 1400 гривень на місяць», – зазначив керівник відділу соціальних виплат ЛОДА Василь Гельбич.