Сьогодні, 14 грудня, Європейський парламент схвалив виділення Україні 2023 року 18 млрд макрофінансової допомоги. 
 

Про відповідне рішення інформацію опублікували на сайті Європарламенту. 
 
Згідно з цією інформацією, передбачається, що Україна отримуватиме від ЄС по 1,5 млрд євро щомісяця, а загалом за рік сума допомоги становитиме рекордні 18 млрд євро. 

Рішення було прийнято на пленарному засіданні ЄП у Страсбурзі без голосування в рамках т.зв. термінової процедури.  

Очікується, що відповідний документ президентка Європарламенту Роберта Метсола підпише у другій половині дня 14 грудня. Фінальне рішення має ухвалити Рада ЄС. Попереднього разу рішення про виділення коштів Україні не знайшло там підтримки через позицію Угорщини. 

“Депутати Європарламенту погодилися зі зміненим становищем, яке дозволяє передати Україні пакет підтримки у розмірі 18 млрд євро після того, як Угорщина наклала вето на початкову пропозицію”, – йдеться у повідомленні ЄП. 

Раніше посли країн ЄС погодили надання Україні допомоги у розмірі 18 млрд євро. Цей крок підтверджує готовність ухвалити таке рішення у всіх інстанціях. Угорщина, яка раніше блокувала допомогу Україні, своє рішення змінила. 

Щодо механізму надання грошей – кошти виділятимуть щомісяця, що зробить підтримку ЄС передбачуваною та стабільною. Адже якщо схвалити весь пакет на рік одразу, не доведеться затверджувати кожен транш окремо. 

По суті, 18 млрд євро даються у довгостроковий кредит, який надається на пільгових умовах. Термін повернення кредитів – до 35 років, починаючи з 2033 року. При цьому відсотки за ними замість України покриють країни ЄС.