10 травня російські окупанти здійснили атаки на Харківську область. Але тільки зараз з’ясувалось, що у них просто немає сил на здійснення цього наступу.

Військовий оглядач Денис Попович розповів, що зараз є кілька варіантів, як далі будуть розвиватися події.

Попович зазначив, що вздовж Харківщини та Сумщини розташовано близько 50 тисяч осіб військового складу окупантів. Проте важливо усвідомити, що периметр кордону на цих напрямках становить близько 700-750 кілометрів.

Експерт підкреслив, що нічого катастрофічного не трапилося. Сили оборони ведуть бій проти ворога. Подальший розвиток подій може мати різні сценарії. Проте основною метою росіян є відведення українських військ від ключових ділянок фронту.

«Зараз у них кілька варіантів. Окупанти можуть розпочати таке саме в Сумській області. Друге – це рейдові дії, які свого часу робили представники РДК та «Свободи Росії». Третє – захоплення цієї території, щоб витіснити наші війська і створити так звану «буферну зону»», – зазначив Попович.

Існує ще один варіант – Вовчанськ. Окупанти дійсно з часом можуть розглядати варіант з наступом на Вовчанськ. Якщо вони матимуть успіх, то це може стати загрозою для Куп’янська.

Зараз на Харківщині триває певна розвідка боєм. Українські захисники дають відсіч ворогу. Про загрозу для Харкова взагалі не йдеться.

«Не треба казати, що там «50 тисяч йдуть на Харків». Немає такого. У них обмежені можливості. Зараз вони пробують подивитися на реакцію; як ми будемо діяти. У всіх цих сценаріях, які я перерахував, Харкова немає», – сказав Попович.

Також зазначимо, що для штурмів прикордоння ворог використовує загони «Шторм-Z». Про це повідомили джерела українських ЗМІ у Силах оборони. Ситуація у Харківській області напружена, але стабільна – тривають позиційні бої.

У бойових діях в районі населених пунктів Стрілеча – Пильна на стороні противника беруть участь військовослужбовці загону «Шторм-Z» зі складу 41-го мотострілецького полку.

Саме ці окупанти у березні 2024 року брали участь у відбитті атак підрозділу РДК на село Козинка, що в Бєлгородській області.

Наразі бойові дії ведуться у Стрілечій, Пильній, Борисівці, в районі Олійникового та Огірцевого на півночі Харківської області. Ворог застосовує різні тактики. Наприклад, на Вовчанському напрямку ворог залучав танки, а близько до Липців – атакував піхотою. Водночас це точно не можна назвати ДРГ. Проте ЗСУ знищують ворога в обох випадках.

За даними партизанського руху «Атеш», один із російських підрозділів навідріз відмовився йти на штурм на Харківщині. Річ у тім, що солдати були свідками невдалих російських диверсійно-розвідувальних операцій, а також добре обізнані, наскільки якісні укріплення на російсько-українському кордоні.

Окрім цього, російська армія зазнає великих втрат, що доводять опубліковані у мережі кадри з прикордоння. На фото щонайменше 3 спалені одиниці техніки лише біля одного села. А окрім цього там чітко видно демілітаризованих російських «освободітєлєй».

Звернемо увагу, що голова Харківської ОВА Олег Синєгубов запевнив, що ЗСУ тримають позиції. Захисниками не втрачено жодного метра. Угрупування противника не становить загрози для Харкова, його сил вистачає лише для провокацій на північному напрямку.

«Зокрема, так, дійсно, наші бойові бригади зустріли ворога вогнем. Всі наступальні атаки відбиті. Втрат територій не допущено», – сказав він.

Очільник ОВА пояснив, що населені пункти, де тривають активні бої, перебувають в районі кілометра-двох від кордону з Росією. Місцева влада закликає евакуюватися з цієї території, адже ворог атакує й цивільних.