3 березня 2023 окупаційна влада Запорізької області опублікувала указ, за яким оголосила окупований Мелітополь обласною столицею. Так званий голова міста Євген Балицький заявив, що це тимчасовий захід, поки Запоріжжя не стане частиною Росії. 

Про це інформує Міноборони Британії. 

У розвідці зазначають, що Росії з початку повномасштабної війни не вдалося захопити Запоріжжя. Тож найімовірніше таке рішення є актом примирення з неможливістю зайти в обласний центр. 

“Тихе проголошення альтернативної столиці, ймовірно, є мовчазним визнанням російською системою того, що її війська навряд чи захоплять раніше заплановані основні цілі в найближчому майбутньому”, – йдеться у повідомленні. 

Зазначимо, що Запорізька область є однією з чотирьох областей, які диктатор Путін анексував як частину Російської Федерації 30 вересня 2022 року. 

Наразі ж окупанти готуються на Запоріжжі до українського наступу. Зокрема, риють окопи і встановлюють «зуби дракона». 

А Мелітополь перетворили на справжню військову базу. За словами міського голови Івана Федорова, чи не щотижня сюди приганяють нову партію мобілізованих. 

Крім того, навколо міста розгорнули декілька полігонів і тероризують жителів військовими навчаннями, а найбурхливішу діяльність традиційно розгорнули на полі бою інформаційному: говорили то про «вдалий» наступ, то про готовність до оборони. 

Наразі росіяни розкручують новий наратив: начебто контрнаступ ЗСУ на Запорізькому напрямку стане фатальною помилкою для України. 

Проте власне один із можливих напрямків контрнаступу українських сил – із Запоріжжя на Мелітополь. Ворог, розуміючи це, зараз будує там фортифікаційні споруди. Звели там щось на кшталт “лінії Маннергейма” і вважають, що ЗСУ там начебто не пройде. 

 
Військовий експерт Павло Нарожний 24 каналу підтвердив, що лінії укріплення окупантів поблизу Мелітополя серйозні, але достатньо прорвати їх у будь-якому одному місці, і тоді у тил ворога зайде наша важка техніка.  
За його словами, артилерія може “пропалити” коридор в обороні. 

Там не треба штурмувати сотні кілометрів – достатньо прорвати ділянку 5 – 7 кілометрів і через неї заходити. Це абсолютно реалістично, 
– вважає експерт. 

Він відзначив, що зараз Україні постачають велику кількість зброї, яку можна використати для прориву оборони окупантів. 

Ми отримуємо велику кількість авіаційних снарядів JDAM, за допомогою яких зможемо підсилити артилерію. Зараз саме вона робить 85 – 90% вогневого ураження. Якщо ж ми знищимо ППО ворога за допомогою HIMARS і далекобійної артилерії, то зможе працювати авіація, 
– підкреслив Нарожний. 

На його думку, саме авіація разом з артилерією “пропалить” коридор в обороні росіян. Потім в коридор зайдуть танки та швидкісні і мобільні штурмові загони, які знищать всі тили, і після того піде піхота. 

Військовий експерт назвав головну проблему для ворога, коли почнеться контрнаступ українських сил, – це степ. 

“Окупантам не буде де закріпитися. У них є лінія оборони, але немає географічних особливостей місцевості, на яких вони зможуть закріпитися. Немає великих міст, лісопосадок, лісів – лише величезний степ до горизонту. Коли ми зайдемо туди, вони будуть просто котитися від Каховки до Мелітополя. Інших варіантів там немає”, – впевнений Павло Нарожний. 

Тож із початком контрнаступальних дій ЗСУ найімовірніше можна розраховувати на хороші новини із Запорізького напрямку. Вже зовсім скоро військове угруповання агресора може зазнати ще однієї масштабної поразки на території України.