Пентагон офіційно уклав з виробником зброї Raytheon Missiles & Defense контракт на $182 млн на закупівлю зенітно-ракетних систем NASAMS для передачі Україні.

Про це йдеться у повідомленні компанії Raytheon Technologies.

“Raytheon Missiles & Defence та наші партнери наполегливо працюють над тим, щоб швидко створити цю важливу, перевірену потужність протиповітряної оборони, щоб допомогти українцям захистити свою Батьківщину”, — сказав Том Лаліберті, президент Land Warfare & Air Defence, бізнес-напрямку Raytheon Missiles & Defense.

“Україна приєднається до дюжини країн по всьому світу, які покладаються на NASAMS, щоб перемогти безліч загроз, включаючи крилаті ракети, літаки та безпілотні системи” – додав він.

У Пентагоні зазначили, що орієнтовна дата завершення робіт з виготовлення комплексу – 23 серпня 2024 року.

Оплата буде проводитися шляхом виділених раніше фінансів на ініціативу зі сприяння безпеці України.

Спільно розроблений і вироблений компанією Raytheon і норвезькою Kongsberg Defense & Aerospace, NASAMS складається з радара Sentinel, удосконаленої ракети повітря-повітря середньої дальності та центру розподілу вогню KDA. NASAMS надає захисникам ППО адаптовану, найсучаснішу систему захисту, яка може максимізувати їх здатність ідентифікувати, вражати та знищувати ворожі літаки, безпілотні літальні апарати та крилаті ракети.

Додамо, що радник голови ОП Михайло Подоляк вважає, що Німеччині, Франції та Італії треба повчитися у США швидкості відправки озброєнь Україні. Військова перевага дасть Києву шанс протистояти спробам Володимира Путіна нав’язати мирні переговори на умовах Москви.

Військова допомога США на 3 мільярди доларів здатна змінити перебіг повномасштабної війни в Україні.

Таку думку в інтерв’ю американському виданню The Hill висловив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк, передає Фокус.

“Це означає, що ми ефективно контратакуватимемо, перейдемо в контрнаступ. Ми можемо перемогти ворога з новим обладнанням і зброєю”, — заявив він.

За словами Подоляка, Німеччині, Франції та Італії, варто повчитися у США оперативності прийняття рішень. Ці країни надто повільно реагують на прохання України щодо відправлення необхідної військової допомоги ЗСУ.

Збереження переваги на полі бою та захист від нападу Росії дозволить Києву протистояти спробам російського диктатора Володимира Путіна нав’язати переговори, які Подоляк назвав смертним вироком для України.

“Президент (України Володимир) Зеленський однозначно проти переговорів, українське суспільство теж непохитне, адже ми повністю усвідомлюємо ризики”, — сказав радник.

Росія, на думку Подоляка, неодмінно скористається паузою у бойових діях для перегрупування військ і початку серйознішого наступу на Україну. Без переговорів Путін може зосередитись на війні на виснаження, щоб зменшити міжнародну підтримку України, наголосив він.

“Вони почнуть закулісно маніпулювати настроями, діями та посилювати втому від війни. Росія здатна створювати кризи, наприклад міграційну біля кордонів з Європою. Москва може подумати про атаки на інфраструктурні об’єкти в Європі, щоб прийти до якоїсь переговорної позиції та відстоювати свою вигоду”, — зауважив радник голови ОП.

Нагадаємо, що ліве крило партії Шольца вимагає припинити постачання зброї до України.

Про це йдеться в матеріалі видання Dep Spiegel.

Соратники канцлера Олафа Шольца з партії стверджують, що постачання озброєння в Україну призведе лише до подальшої ескалації конфлікту.

“Продовження війни призведе тільки до нових смертей і руйнувань. Нам потрібне припинення вогню якнайшвидше як відправна точка для всеосяжних мирних переговорів”, — цитує Der Spiegel звернення політиків.