Контрнаступ українських військових у Херсонській області має на меті позбавлення окупаційних військ РФ плацдарму, який російські загарбники встановили на правому березі річки Дніпро.

Про це військовий експерт Олег Жданов розповів в ефірі Радіо НВ.

Він пояснив слова російських військових про те, що контрнаступ ЗСУ на Херсонщині фактично означає падіння фронту на Миколаївському та Криворізькому напрямках.

– Це наше головне завдання на сьогодні, в ході цієї контрнаступальної операції: ліквідація плацдарму на правому березі та звільнення міста Херсон, – пояснив військовий експерт.

Жданов додав, що втрата цього плацдарму знімає з порядку денного питання подальшого наступу на Миколаїв та Одесу, а також захоплення Молдови, про що неодноразово лунали повідомлення з боку Росії.

Коли Збройні сили України зайдуть до Кремінної і Сватового на Луганщині, тоді та лінія оборони, яку намагається створити Росія – може не встигнути і це було б для нас дуже добре.   

Про це 24 каналу розповів військовий експерт Олег Жданов.

“Є неперевірена інформація, що росіяни почали евакуйовуватись із Кремінної і це вже схоже на систему. Російський Генштаб дуже сильно боїться потрапити в оточення”, – зазначив він.

Жданов вважає, що Генштаб РФ чекає на сигнал згори і як тільки з’являється небезпека оточення – вони виводитимуть регулярні частини.

“Якщо росіяни втечуть з лінії оборони на Сході, то це гарний знак, але слід додати, що поруч із Лиманом багато лісів і може бути непросто його досліджувати на предмет залишку російських військ”, – додав експерт.

Військовий експерт впевнений, що наразі у Кремлі не можуть змінити ситуацію на фронті.

– Навіть у Генеральному штабі Російської Федерації лунають більш-менш тверезі голоси, що війна програна. На сьогодні виправити ситуацію неможливо, жодна мобілізація ситуацію не врятує, – каже він.

Жданов додав, що мобілізація в Росії може зіграти свою роль лише через пів року, але і тоді є питання щодо того, як будуть навчені мобілізовані росіяни та яку техніку військове керівництво РФ зніме з консервації.

Військовий експерт Олег Жданов вважає, що росіяни можуть здати Донецьк та Луганськ, щоб спробувати якось утримати Херсонську та Запорізьку області, які є ключем до тимчасово окупованого Кримського півострова.

Про це він сказав у ексклюзивному інтерв’ю Фактам ICTV.

– На мій погляд, Херсонщина та Запоріжжя для РФ сьогодні цінніші, ніж Донецьк та Луганськ. Справа в тому, що Запоріжжя та Херсонщина – це ключ до Криму. Щойно ми вибиваємо російські війська з правого берега Дніпра, Мелітополь повністю під нашим вогневим контролем, – пояснив експерт.

Він додав, що якщо Збройні сили розпочнуть наступ на Мелітополь, Україна зможе звільнити і Запорізьку атомну станцію, внаслідок чого окупанти залишаться без електрики.

– Звільнивши Каховку, ми перекриваємо воду до Криму. А виходом на узбережжя Чорного моря ми перекриваємо Перекоп. А далі можемо входити до Криму. Тому Херсонська та Запорізька області сьогодні стратегічно для Росії важливіші за Донецьку та Луганську, – резюмував Жданов.

Зазначимо, що Українські захисники продовжують вести бої на Південнобузькому напрямку. Лише за вчорашній день було звільнено 8 населених пунктів на Бериславщині. А сьогодні з’явилася інформація про втечу російської армії з Миколаївської області.

5 жовтня Telegram-канал «Оперативний ЗСУ» виклав у Мережу скрін із російського пабліка.

У ньому повідомляється, що ще 4 жовтня російська армія пішла зі Снігурівки (Баштанський район, Миколаївська область). При цьому вони також повідомили, що до населеного пункту увійшли українські війська. Найцікавіше, що із цього населеного пункту веде пряма траса на окупований Херсон.

Також у Мережі з’явилися і кадри одного з боїв ЗСУ на Південнобузькому напрямку. У ОК «Південь» заявили, що за два дні українським захисникам на півночі Херсонської області вдалося просунутися вглиб регіону на 10-20 км. При цьому українська артилерія не забуває завдавати ударів по логістиці ворога. Тільки вчора був черговий приліт на Антонівський міст. У разі панічної втечі через Дніпро у ворога може утворитися в районі річки справжнісінька «пробка». Крім того, 4 жовтня на Херсонщині українські захисники збили одразу два ворожі вертольоти.