Ми можемо спостерігати, що контрнаступ ЗСУ на Луганщині сповільнився. Втім це все не тому, що росіяни зводять якісь “надпотужні” захисні споруди, а через те, що наші військові шукають слабкі місця в обороні окупантів.

Про це в одному з інтерв’ю розповів колишній співробітник СБУ, експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак. Раніше повідомлялось про те, як росіяни ховатимуться від ЗСУ.

Ступак розповів, що наші війська намагаються знайти тонкіші місця в обороні росіяни, судячи з тієї тактики, яка вже виправдала себе. Не йти “стінка на стінку”, бо це велика дурниця, а накопичують сили, щоб пробивати слабкі місця. Десь відвертають увагу росіян, десь вимотують, розраховують, що вони знімуть сили з одних напрямків, перекинуть на інші.

Як це було на Харківському напрямку, коли росіяни зняли велике число своїх військових, затягнули їх у Херсон, а наші тим часом прорвались у Харківській області. Це був дійсно класний трюк, – зазначив колишній співробітник СБУ.

До того ж, експерт Українського інституту майбутнього продовжив, що на Луганщині росіяни копають рівчаки механічним способом. Вони не дуже схожі на окопи, оскільки прямі, а не зигзагом, як у наших військових. Наші окопи такої форми захищають від того, якщо туди влучить снаряд, він уразить значно менше людей. Крім того, росіяни активно розставляють залізобетонні блоки.

“Як картинка, це виглядає круто. Для росіян, для глубинного народу це “вау оборона”. Однак по факту ці укріплення робляться військовими ПВК “Вагнера”. Ми ж знаємо, що з тих 8 тисяч людей, переважна кількість це ув’язнені. Тобто руками ув’язнених росіяни роблять усі ці споруди. Утім ці споруди не є великою перепоною для наших військових”, – зауважив він.

Додамо, що зі звільненням Донбасом українським військовим буде важче, ніж на інших територіях – каже російський опозиційний політик Ілля Пономарьов.

“З військової точки зору, ті частини Донбасу, які входили до складу “ЛНР” і “ДНР” до 24 лютого 2022 року, безумовно, більш суттєво укріплені, ніж ті, що були захоплені пізніше. Тому втрати при звільненні територій “ЛНР” і “ДНР” будуть вищими, ніж при звільненні півночі Луганської області, Запорізької або Херсонської областей”, – зазначає ексдепутат Держдуми РФ.

Він наголосив, що неправильно витрачати життя солдатів просто заради галочки, тому усі ризики мають бути враховані.

Проте залишається ймовірність, що під час відступу окупантів наприклад у боях на півночі Луганщини ворог буде настільки дезорієнтований, що можна буде досягти звільнення Луганська. Подібний сценарій на хороших умов може повторитися і з Донецьком.

Також зазначимо, що з настанням холодів російська армія зіткнеться з серйозними проблемами на війні проти України. Вони будуть пов’язані не тільки з відсутністю теплого одягу і взуття. Про це говорить військові експерт Роман Світан.

Основною проблемою експерт вважає логістику.

“Російська армія прив’язана до залізниць. Якісь частини, які могли б пересуватися по землі, по автодорогах, взимку вони будуть рухатися тільки по залізці. Але залізницю наша “арта” зараз контролює: вибивають мости, логістичні ланцюжки”, – сказав Світан.

Російські резервісти не зможуть за такий короткий час перетворитися на “досвідчених бійців”. Щоб ними стати потрібно провоювати мінімум рік-два, на думку експерта.

“Тому говорити, що мобілізовані отримають якийсь досвід для виконання завдань, не можна. Наші воїни воюють вже дев’ятий рік. Наші штурмові групи – це вже зовсім інший рівень. Нові “мобіки” займаються в основному стрілецькою підготовкою. Максимум чого вони навчаться – більш-менш тримати в руках автомат”, – зазначив Світан.