Стратегію активного котрнаступу ЗСУ, за яким ми зараз можемо спостерігати, Україна готувала зі США, але сам план згодом змінили

Так, стало відомо, що нинішню стратегію контрнаступу Україна готувала спільно із американськими офіційними особами ще з початку літа.

Про це повідомляє New York Times.

Зазначається, що на умовах анонімності видання поспілкувалося із кількома американськими високопосадовцями і спробувало реконструювати те, як планувався український контрнаступ. Зокрема він став можливим завдяки тривалій підготовці і комунікацій із США та союзниками.

“Робота (над контрнаступом) почалася незабаром після того, як президент України Володимир Зеленський сказав своїм генералам, що він хоче зробити відчутний крок, щоб продемонструвати, що його країна може дати відсіч російському вторгненню.

За його наказом українські військові розробили план широкого наступу на півдні, щоб повернути Херсон і відрізати Маріуполь від російських військ на сході”.

Також підкреслюється, що водночас, як українські генерали, так і офіційні представники США вважали, що такий наступ призведе до значних втрат серед військових ЗСУ. Водночас вирішальним був і сам час, оскільки контрнаступ треба було провести до холодів, щоб президент держави-терористки Володимир Путін не зміг використати газовий тиск на Європу.

Повідомляється, що влітку коли українські і американські військові тестували у формі гри широкомасштабний наступ на півдні, то виявили, що він провалиться. Ці результати доповіли Зеленському, після чого план Києва змінився.

“Замість одного великого наступу українські військові запропонували два. Перший, у Херсоні, який швидше за все, потребував кількох днів або тижнів, перш ніж отримати відчутні результати через концентрацію російських військ. Інший планувався під Харковом”.

Втім США, Британія і Україна провели оцінку цього плану і три сторони погодилися, що новий план спрацює. Водночас видання вказує, що наступ на Херсонському напрямку ніколи не був фіктивним чи обманним.

“План, який виник під час обговорень в середині літа, значною мірою покладався на розвідку США та високотехнологічну зброю. Але американські чиновники наполягають, що заслуга в наступі повністю лежить на панові Зеленському та українських військових, які відносно невеликими силами в Харкові здобули величезну перемогу” – підсумували у виданні.

Додамо, що швидкий контрнаступ українців на фронті поламав всі плани Путіна

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Розгром російських військ Україною з позицій, які вони здобули найважчими зусиллями на вихідних, поламав військові цілі Москви, підриваючи її ретельно розроблений план і змушуючи президента Росії Володимира Путіна розв’язувати питання про те, хто винен і що з цим робити.

Під час вторгнення Росії в Україну Кремль твердо дотримувався своєї позиції, що операція розгорталася за планом, попри невдачі та провали. Московські пропагандисти використовували свої платформи на державному телебаченні, щоб стверджувати, що військові цілі пана Путіна — повалити прозахідний уряд Києва та повернути Україну під вплив Росії — виконуються.

Але хаотичний відступ Росії з опорних пунктів на північному сході України, міст і містечок, які вона місяцями захоплювала, змушує політичне та військове керівництво Москви намагатися поглинати масштаби втрат, вважають аналітики, які стежать за внутрішньою російською політикою, — пише видання.

“У Москві борються за спосіб розуміння того, що відбувається прямо зараз, і за наратив, щоб пояснити це навіть собі, не кажучи вже про громадськість”, — сказав Найджел Гулд-Девіс, старший науковий співробітник Міжнародного інституту з питань Росії та Євразії. for Strategic Studies.

Однак виведення російських військ з Ізюма в Харківській області, означає, що Москва втратила найважливіший потенційний плацдарм для нападу на частини Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, — зауважує The Wall Street Journal.