Поки що наші захисники не завдають удари по території держави-терористки. Втім чимало українців цікавить питання “Чому?”

На нього відповів військовий експерт Олег Жданов.

Він вважає, що ЗСУ не завдають удари по території Російської Федерації, тому що до цього не готові міжнародні партнери України.

“Кон’юнктура міжнародної політики залежить не від нас. Наші партнери на сьогоднішній день не готові, щоб ми вели вогонь по території Російської Федерації, – зазначив він. – З боку видніше. І тому на сьогоднішній день, я так розумію, на прохання наших партнерів ми не наносимо удари по території РФ”.

“Ось дивіться, ніхто ж нічого не сказав з приводу того, що ми обстрілюємо Крим. Чому? Тому що це наша територія, і ми будемо її звільняти. Але на сьогоднішній день наші партнери не готові до того, що ми будемо наносити удари по території Росії, і не готові до того, щоб офіційно назвати війну війною. Це у тому числі пов’язано з країнами, які не визначилися. Такі, як Китай та Індія. Особливо Індія. Вона – старий друг і соратник Радянського Союзу, і у спадок вона дуже багато співпрацює з Російською Федерацією”, – додав Жданов.

До того ж, ще однією причиною, по якій Україна не б’є по РФ, експерт назвав відсутність відповідного озброєння у потрібній кількості.

За його словами, теоретично вражати об’єкти в Росії могли б комплекси “Точка У”, “Гарпун” і “Нептун”, які є в України, але цього недостатньо.

Олег Жданов висловився і щодо фейкових референдумів на тимчасово окупованих українських територіях

Він нагадав, що результати псевдореферендумів не визнають навіть нечисленні союзники Кремля.

Росія після проведення так званих “референдумів” на окупованих територіях спробує приєднати їх за кримським сценарієм, проте планам окупантів заважають поразки на фронті. Президент РФ Володимир Путін навряд чи наважиться реалізувати погрози щодо застосування ядерної зброї, щоб змінити цю ситуацію.

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов у коментарі одному з українських видань.

“Проведення “референдуму” було суто фактичне. Неможливо реально провести референдум, вони не знають списки виборців. Це повна фікція. Так само вони й будуть “приєднувати” ці території. Напишуть те, що їм потрібно за результатами референдуму, що начебто провели, і оголосять, а Держдума проголосує. Ми це вже проходили 2014 року, коли вони у нас анексували Крим”, – зазначив Жданов.

До того ж, на його думку, на хід бойових дій проведення “референдумів” ніяк не вплине:

“Президент про це чітко сказав. Ми як наступали, так і будемо наступати. Як звільняли свої території, так і будемо звільняти. Весь цивілізований світ, окрім Росії, буде вважати ці території Україною”.

Військовий експерт припустив, що Росія буде погрожувати ядерною зброєю, “але навряд чи РФ, залишившись сам на сам проти всього світу, захоче її застосовувати”.

Жданов нагадав, що, за деякими даними, навіть самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко не буде визнавати ці “референдуми”, через побоювання чергової хвилі санкцій.

Також експерт вважає, що після “референдумів” не слід оікувати від військ РФ активізації на фронті.

“На сьогоднішній день на фронті склалася ситуація не на користь РФ. У нас навіть більше переваги, у нас стратегічна ініціатива, і ми потроху ведемо наступальні дії. Росія обороняється, на сьогодні вона навіть не може провести ескалацію конфлікту – не має сил і засобів. Говорити про те, що завтра почнуться якісь події на фронті – ні. Ми маємо успіх на деяких напрямках і намагаємося його розвивати. Сьогодні Росія не в тому становищі, щоб щось ескалювати або погіршувати ситуацію на фронті”, – підсумував він.