Більшість правлячої партії Угорщини “Фідес” проголосувала проти пропозиції Угорської соціалістичної партії (MSZP) призначити вівторок, 4 жовтня, датою парламентського голосування щодо членства Фінляндії та Швеції в НАТО.

Про це повідомив автор пропозиції, опозиційний депутат Берталан Тот, передає Euractiv.

Крім Угорщини, Туреччина є єдиним членом НАТО, який ще не ратифікував приєднання двох країн до військового альянсу.

У липні уряд подав до парламенту заявки Фінляндії та Швеції на вступ до НАТО, але спікер Ласло Кьовер досі не вніс їх до порядку денного.

У пресслужбі парламенту раніше повідомили, що голосування щодо членства цих двох країн в НАТО стоїть на порядку денному осінньої сесії, але не сказали, коли саме воно відбудеться.

На червневому саміті оборонного альянсу в Мадриді всі країни-члени погодилися на вступ Швеції та Фінляндії до НАТО, однак союзники повинні ратифікувати вступ у своїх національних законодавчих органах.

Управління Державного контролю за експортом озброєння Швеції (ISP) оголосило про відміну ембарго на постачання зброї до Туреччини.

Про це повідомило Sveriges Radio.

ISP почало видавати дозволи на експорт у третьому кварталі, але не повідомило, які компанії чи продукти отримали дозвіл.

Таким чином Стокгольм скасував заборону, яка діяла з 2019 року.

Це рішення є прямим наслідком подачі заявки Швецією на вступ до НАТО, одним із членів якого є Туреччина, яка вимагала зняття ембарго.

Швеція та Фінляндія заборонили експорт зброї до Туреччини після її вторгнення в Сирію та дії проти курдських загонів оборони YPG сирійських курдів.

У травні цього року Туреччина заявила, що отримала позитивні сигнали щодо можливого скасування ембарго.

Північноатлантична рада 29 червня офіційно розпочала процес вступу Фінляндії та Швеції. Угорщина та Туреччина залишаються єдиними державами НАТО, які досі не схвалили заявки Швеції та Фінляндії на вступ до Альянсу.

Додамо, делегація міністерства юстиції Швеції протягом 5 і 6 жовтня відвідає Туреччину для обговорення питання екстрадиції тих, кого Анкара вважає злочинцями – це одна з умов розблокування вступу Стокгольма в Північноатлантичний Альянс.

Як повідомляє Daily Sabah, про це у вівторок заявив міністр юстиції Туреччини Бекір Боздаг.

“Ми очікуємо, що Швеція і Фінляндія видадуть Туреччині членів FETÖ (“терористична група Фетхулли Гюлена”) і РПК (“Робітничої партії Курдистану”) в межах угоди з НАТО”, – сказав він.

Також, за словами глави турецького Мін’юсту, делегація від МЗС Туреччини вирушить для проведення переговорів до Фінляндії, яка також прагне стати членом Альянсу.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу своєю чергою зазначив, що в Анкарі не очікували на суттєвий прогрес щодо переговорів зі Швецією до парламентських виборів, які відбулися минулої неділі, але наступний уряд у Стокгольмі “повинен зробити крок у цьому питанні”.

Туреччина, Швеція та Фінляндія провели першу зустріч щодо вступу у НАТО
“До сьогодні не було зроблено жодних конкретних кроків. Існує угода, і вимоги цієї угоди є чіткими. Вони повинні бути виконані”, – заявив Чавушоглу.