ЗСУ вже готові до контрнаступу на позиції російських окупантів. Про це президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю американській газеті The Wall Street Journal

“Я вважаю, що на сьогоднішній день ми вже готові це робити”, – сказав він.

Зеленський також зазначив, що незважаючи на те, що українська армія отримала не все озброєння, на яке сподівалася, чекати ще місяць вже неможливо.

За словами українського лідера, у російських окупантів як і раніше перевага в повітрі. І, якщо небо не розчищено від ворожих літаків, то це означає, що “може загинути багато солдатів під час контрнаступу”.

“Не знаю точно, скільки часу це займе і яку ціну ми заплатимо”, – підсумував президент України.

Нагадаємо, 3 червня The Washington Post з посиланням на українських військових опублікувало статтю, у якій йшлося, що ЗСУ розміновують територій перед початком контрнаступу. За словами військових, сапери вже кілька тижнів проводять роботу з розмінування.

“Як і Росія, Україна встановила тисячі мін уздовж своєї лінії фронту. І щоб просунутися на окуповану територію, її військам тепер потрібно пройти через ці лінії, не сповістивши про це росіян, які помітять, якщо заїде важка техніка або пролунають вибухи. Це означає, що сапери повинні виходити в поля і непомітно знімати міни. Вони роблять це вручну. Вночі”, – йдеться повідомлення.

Командир інженерного підрозділу 1-ї танкової бригади з позивним “Клімат” розповів журналістам, що роботи продовжуються вже кілька тижнів, але точні місця розмінування оголошуватись не будуть.

Про те, що Україна готова до контрнаступу, заявили і бійці штурмових бригад.

На Харківщині проходять навчання добровольців “Гвардії наступу”. Вже другий місяць новобранці вдосконалюють медичну, тактичну та вогневу підготовку. Тренують їх військові штурмової бригади “Спартан” які торік відбивали Харків від росіян, йдеться в ТСН.

“Вся команда повинна була тримати над собою колоду як укріплення. Двоє перших носять боєприпаси. Потім кидають шину і доносять також патрони. Якщо перший не міг щось зробити – другий міг йому допомагати. Дуже важлива командна робота”, – пояснює командир.

У строю – чоловіки від 20 і до 53 років, усі в рівних умовах.

“Всі все розуміють, де вони перебувають, що від них вимагають. Підготовлені, я вважаю, на 80%. Щодня проходять різні види занять, найголовніше – це тактична та бойова підготовка, щоб бійці розуміли, як їм, що їм робити з автоматом”, – кажуть інструктори.

На тренуванні з вогневої підготовки спершу до автоматизму відпрацьовують план дій у ближньому бою, а далі – стрільбу по мішенях.

“Їхнє завдання на сьогодні – максимально швидко ідентифікувати ціль та прийняти рішення, тобто уразити ціль. Ця вправа у нас у ближній бій, нас же менше, і ми повинні бути більш підготовлені в цьому”, – каже інструктор “Алекс”.

Штурмовики бригади “Спартан” торік відбили наступ на Харків та зачистили регіон від ворога. Тепер набирають добровольців, з якими пліч-о-пліч звільнятимуть Донеччину та Луганщину. Половина новобранців – без бойового досвіду, втім, є і ті, хто перевелися з інших бригад, аби взяти участь у контрнаступі та нарешті звільнити країну від ворога. “Захотілося більше зробити вкладу в визволення нашої землі, захисту наших територій. Треба вже закінчувати, треба щось робити. Ну, скільки ж можна, правда?” – кажуть бійці.

Кожен із них, зізнаються бійці, поки цілить по мішенях, мріє про майбутнє, в якому можна буде жити без зброї в руках.