Українським військовим на Луганщині залишилося просунутися кілька кілометрів, і окупанти ухвалять рішення йти з Кремінної у бік Рубіжного.

Про це розповів військовий експерт Роман Світан в інтерв’ю журналісту Дмитру Гордону. 

За словами деяких військових, до 5 січня ЗСУ планували звільнити Кремінну, розповів Гордон, і запитав, чи були у Світана такі дані. 

«Кремінну ми могли взяти і раніше, до Нового року. Там був момент, пов’язаний з нашими певними діями… Тільки ми не саму Кремінну мали взяти – ми повинні були перерізати нитки постачання, тобто взяти практично в повне оточення саму Кремінну. Але зайти із півдня. Не з півночі, як ми зараз перерізаємо та виходимо до Червонопопівки, а зайти з півдня. Так, десь на 5-те число. Але не склалося», – відповів експерт. 

Він підтвердив, що в тому районі російські окупанти замінували всі «вздовж і впоперек». 

«Але ми візьмемо Кремінну та Сватове?» – уточнив Гордон. 

«Ми однозначно візьмемо не лише Кремінну та Сватове. Зі Сватово – тут простіше. Зараз йдемо через Куземівку: трохи на південь, – на північ від Сватового, перерізаємо дорогу основну з Валуєк. Після того, як її переріжемо, залишиться лише одна дорога: на Старобільськ. І до неї теж підійдемо. Тобто ми сватівський гарнізон просто видавимо – і вони підуть із Сватового», – заявив експерт. 

  

З Кремінної ж, на думку Світана, російським окупантам «доведеться піти» відповідно до правил війни, і вони самі це вже розуміють. 

«Кременну візьмемо в кліщі, швидше за все, з півдня та з півночі. Причому з півночі, з Червонопопівки – навіть не на Кремінну, а швидше за все, рушимо одразу на Рубіжне. Це найоптимальніший варіант. Перетинаємо ту саму дорогу туди і назад. І на Кремінну, і з Кремінної на Рубіжне. І з півдня піддавимо. Тобто щодо Кремінного питання, можна сказати, вирішено», – сказав Світан. 

Він пояснив, що Кремінна перебуває «в найнезручнішому становищі» в агломерації з Кремінної, Рубіжного, Сєвєродонецька та Лисичанська, і якщо українські військові підійдуть до неї, то окупантам буде складно її обороняти. 

«І вони йдуть. Тобто там ще залишилося, можливо, кілька кілометрів до того, коли гарнізон Кремінної ухвалить рішення йти на Рубіжне», – підсумував експерт. 

Водночас, самі захисники що наразі стоять на обороні Луганщини повідомляють, що ЗСУ нещодавно вдалося покращити свої позиції на напрямку Сватове – Кремінна, аби в перспективі розпочати наступ на Сватове. 

“Ситуація контрольована, я би сказав подекуди навіть стабільна. Ініціатива 100% знаходиться на боці Збройних Сил України. На минулому тижні вдалося деокупувати один населений пункт Новоселівське, вдалося покращити своє положення по Куземівці. Також вдалося Збройним силам України зайняти певні позиції, де довгий час не могли вибити окупанта, тому що не дозволяли погодні умови”, – розповів командир 4-ї роти 128-го батальйону 112-ї бригади ТРО Юрій Федоренко. 

За словами бойового командира, противник розуміє, що Сватове буде деокуповане, тому готує лінію оборони вже за ним. 

“Плюс додатково противник намагається залучати різного роду бойовиків, як “Вагнер”, спецпризначенців з числа кадрових військових РФ, для того, що подекуди відновлювати своє положення. До прикладу – після деокупації населеного пункту Новоселівське противник намагався його відбити, але задум противника був розкритий, і противник був знищений в районі зосередження – вони навіть не змогли підійти на вихідні рубежі для початку атаки на наші позиції”, – розповів військовослужбовець.