Лех Валенса вважає, що “весь світ повинен мобілізуватися, аби не допустити агресії щодо України”. Якщо ж Росія таки нападе на Київ, слід атакувати Москву.

Президент Польщі у 1990 – 1995 роках в інтерв’ю виданню Rzeczpospolita прокоментував ситуацію з можливим повномасштабним вторгнення Росії на територію України.

“Я дуже поважав Володимира Путіна і підтримував його. Казав, що Росія має проблеми, але це велика країна. Але цього разу він зайшов занадто далеко”, – зазначив Валенса.

За його словами, Європі “не можна відступати”, адже “кожна наступна атака буде ще гіршою”.

Колишній президент Польщі переконаний, що весь світ має мобілізуватися і запобігти нападу на Україну. “Якщо Путін атакує Київ, має бути негайна реакція – атака на Москву”, – сказав він.

На запитання про те, що в такому випадку буде із зав’язаними на співпрацю з Москвою інтересами Німеччини та Франції, Валенса наголосив, що “ці інтереси все одно будуть зруйновані, якщо дозволити очільнику Кремля напасти на Україну”.

На думку політика, Польща має зробити все можливе, аби підтримати Україну – “навіть оголосити набір добровольців”, адже це “спільний інтерес”.

Нагадаємо, Еммануель Макрон, Анджей Дуда та Олаф Шольц виступили зі спільною заявою до Володимира Путіна. Президенти закликали російського колегу почати діалог у питаннях безпеки у Європі.

Спільний документ лідери Веймарського трикутника схвалили за підсумками переговорів у Берліні, що відбулися 8 лютого.

Президенти закликали Росію “зробити внесок у деескалацію ситуації на українському кордоні та розпочати змістовний діалог про безпеку на європейському континенті”. Вони наголосили, що готові конструктивно брати участь у переговорах з питань безпеки, що становлять взаємний інтерес.

“Глави держав та урядів Веймарського трикутника підкреслили свою відданість спільним зусиллям щодо зміцнення європейської та трансатлантичної архітектури безпеки”, – мовиться у повідомленні.

Сторони вкотре заявили про підтримку суверенітету України, а також про “наслідки” для Росії у разі загострення ситуації.

Президенти закликали НАТО постійно переглядати свою стратегію оборони та стримування. Робити це слід з урахуванням змін реальної ситуації та у межах програми блоку про розширену присутність на передньому фланзі.

Політики окреслили, що їх спільна мета – запобігти війні в Європі. Зокрема, Дуда переконаний, що найгіршого сценарію ще можна уникнути, але потрібно бути єдиними та солідарними.

У твітері президент Польщі написав, що країни повинні показати, що говорять єдиним голосом. Шольц підтвердив, що Німеччина, Франція та Польща “об’єднані” для збереження миру в Європі.