Антимонопольний комітет звершив збір доказів у справі проти трьох компаній, підконтрольних Roshen Europe B.V. Наступного тижня держорган має намір визнати групу монополістом на ринку патоки.
Антимонопольний комітет України підозрює компанію Roshen Europe B.V., зареєстровану в Нідерландах, у зловживанні монопольним становищем на ринку патоки крохмальної кукурудзяної та глюкозних сиропів.
Як заявили в АМКУ, підконтрольні цій компанії підприємства у 2018−2019 роках завищували ціни для споживачів цієї продукції.
“Упродовж 2018 року вона (Roshen, — ред.) встановлювала різні ціни, а також різні умови придбання патоки для певної групи споживачів — кондитерських фабрик. У 2019 році посиливши вплив на ринок у зв’язку із забороною імпорту з РФ патоки (сиропів), група підвищила ціни на патоку власного виробництва для всіх покупців, які були об’єктом цінового аналізу”, — заявили в комітеті.
Комітет ще у 2020 році порушив справу проти компаній ТОВ Інтерстарч Україна, ПрАТ Дніпровський крохмалепатоковий комбінат та ПрАТ Інтеркорн корн просессінг індастрі.
В комітеті важають, що «Рошен» має визнати, що скоїла два порушення законодавства про захист економічної конкуренції через зловживання монопольним становищем і має припинити порушення. Рішення в цій справі АМКУ має намір ухвалити 21 грудня 2021 року.
Зауважимо, корпорація Roshen входить до топ-30 найбільших виробників кондитерських виробів у світі. Включає Київську, Кременчуцьку, дві Вінницькі кондитерські фабрики та Вінницький молочний завод, Бісквітний комплекс у Борисполі (Україна); Клайпедську кондитерську фабрику (Литва) та фабрику Bonbonetti Choco (Угорщина). Виробничу діяльність Липецької фабрики (РФ) зупинено з 1 квітня 2017 року. Корпорація виготовляє близько 320 видів кондитерських виробів.
Нагадаємо, одним із чотирьох критеріїв визначення особи олігархом в Україні є монопольне становище бізнесу на одному з ринків.