Російські військові сили продовжують пересування біля кордону з Україною.

Підрозділи Центрального військового округу «продовжують використовувати залізницю, щоб пересувати обладнання на сотні кілометрів у напрямку локацій біля українського кордону». Зокрема, нещодавно помітили переміщення підрозділів із району Санкт-Петербурга до Курська, що лежить у близько 100 кілометрах від кордону. Про це йдеться в дослідженні DFRLab, опублікованому виданням Medium.

«Враховуючи велику кількість техніки, що накопичується біля кордону з Україною, та порівняно невеликий розмір відомих таборів, панівна теорія стверджує, що існує кілька інших не виявлених невеликих таборів, на кшталт того що був помічений у Курську, розкиданих по Курській та Брянській областях», – заявляють у DFRLab.

Аналіз містить дані про розміщення російських військ станом на 17 грудня. Його автори стверджують про «нову активність» поблизу Курська, Брянська, Валуйків та Клєтні.

Автори виявили, що потяги з технікою 138-ї та 25-ї мотострілецьких бригад 6-ї армії з-під Санкт-Петербурга рухалися на станцію Отрешково, розташовану за п’ять кілометрів від цього тренувального полігону.

Повідомляється, що переміщення військового конвою з танками Т-72 та іншими військовими машинами через Клєтню вдалося зафіксувати завдяки відео в соцмережах. Конвой прямовував у напрямку кордону з Білоруссю.

Втім, багато питань досі лишаються без відповідей.

«Існують прогалини в моніторингу переміщення військових, про що свідчать спостереження в Брянській області, де були помічені броньовані потяги, які рухалися до Клинців, але потім їх не вдалося знайти. Подібні випадкові свідчення свідчать про ймовірність того, що Росія переміщує більше обладнання, ніж розгортає, але це не повинно відволікати від того факту, що є конкретні документальні докази значного нагромадження поблизу України», – йдеться в підсумках публікації.

Нагадаємо, США та країни Заходу вважають, що Росія може готувати напад на Україну і тому зосередила поблизу кордонів з Україною приблизно 100 тисяч своїх військовослужбовців.

Проте російська сторона відкидає повідомлення про ймовірне вторгнення військ на територію України. За словами Путіна, Москва має оборонну позицію, побоюючись, що Київ надто зближується з НАТО.