У Казахстані триває активна фаза масових протестів: 5 січня мітингувальники в Алматі прорвали кордон силовиків та штурмували мерію. Протестувальники увірвалися в будівлю акімату (мерії) Алмати, в ньому вибиті вікна і двері, спалахнула пожежа.

Як повідомляють ЗМІ та очевидці у соцмережах, близько 10 тисяч протестувальників прийшли на площу Республіки, вони озброїлися гумовими кийками.

За деякими даними, сили (формально та офіційно неіснуючої) ПВК “Вагнер” можуть бути кинуті до Казахстану – під приводом забезпечення безпеки космодрому “Байконур”. Ну, щоб не вводити регулярні війська і заодно підтримати казахстанських силовиків, що сипляться.

Ситуація у Казахстані для України може стати приємним чорним лебедем. Якщо казахи не зламаються, то Росія пов’язне в цій ситуації. Хоча, дивлячись як росіяни фейки запускають, не здивуюся, якщо вони вже в грі. Невипадково влітку із Росії лунали претензії на північний Казахстан. Хаос створює можливості для Кремля із запуском казахського варіанта “Новоросії” під акомпанемент бурмотіння про порятунок “співвітчизників”. Але це крайній варіант. Таку думку висловив у своєму Телеграм-каналі український політолог Юрій Романенко.

Якщо ж кризова ситуація затягнеться, то у Путіна буде менше часу та ресурсів на Україну. З усіма приємними нам можливостями.

У будь-якому разі, постсовок безперечно втягується в нову хвилю потрясінь, коли злам старого устрою скрізь у світі, що супроводжується стрибками цін на енергоресурси, розвалом логістичних ланцюжків і локдаунами на тлі різкого загострення протиріч між великими державами. До речі, у цьому контексті криза в Казахстані відкриває нові можливості для США та Великобританії пошаріти у підчерев’ї. Китаю та Росії. Щоправда, США зараз не до таких маневрів, а ось британці зі зв’язкою з турками можуть там комбінації розіграти цікаві. Казахському народу у цій ситуації я бажаю удачі у відстоюванні свого суверенітету.