Голова політичної партії “Слуга Народу” Олена Шуляк анонсувала роботи “Слуг”, а у прямому ефірі нардеп Денис Маслов розповів, як застосовуватимуть імперативний мандат до депутатів місцевих рад і навіщо створюють дисциплінарну комісію та які її функції.

“Створення дисциплінарної комісії — це елемент відповідальності нашої партії перед своїми виборцями. Ця комісія має працювати, тому що представникам саме нашої політичної сили, найвищу увагу. Певні вчинки, недобрі, роблять представники різних політичних партій. Погоджуюся, що ми як партія влади, мають нести велику відповідальність”, – зазначив політик.

Він додав, що дисциплінарна комісія оцінюватиме діяльність не лише депутатів на місцях, а й парламентаріїв. Також він додав, що у “Слуги народу” налічуються тисячі членів партії по всій території України.

“Вступає в дію імперативний мандат. Я думаю, що ті депутати, які підуть усупереч або нормам моралі, або нормам закону, або всупереч нашій партійній програмі, звичайно, позбавлятимуться мандатів по всій території України. Принаймні ці питання розглядатимуться. Це як виняток (позбавлення мандату), звичайно, але такий захід буде.Дисциплінарна комісія так само потрібна і на найвищому рівні функціонування партії, щоб оперативно реагувати і давати свою оцінку і застосовувати заходи щодо депутатів парламенту.Ми повинні осучаснити партію, зробити її відповідальною перед людьми”, – повідомив нардеп.

Нагадаємо, що до надрепів не можна застосовувати імперативний мандат, тому доведеться обмежитися іншими санкціями. Серед них: позбавлення посад, виняток із фракції, іноді можливе й позбавлення мандату. Дисциплінарна комісія партії почне працювати 2022 року, коли буде схвалено її створення на з’їзді партії.