Ще 28 червня 2019 року, Ігор Смешко заявляв: “Питання про Медведчука перш за все треба ставити Порошенку та його політичній силі. Яким чином за минулі п’ять років відбулася реінкарнація проросійських сил, які вже створили нову партію і легальним демократичним шляхом ідуть у парламент, де можуть створити реальну п’яту колону? Колону, яка під час війни фактично втілює політику країни-агресора. Як так сталося, ось питання до Порошенка.

Вже три новинних телеканали в Україні наразі відкрито працюють на агресора, транслюють його точку зору…”.

Звертаємо вашу увагу, так Смешко відповів на запитання “Чи можна законним шляхом перекрити кисень Медведчуку і Ко?” під час онлайн-спілкування з користувачами соцмереж. Чому його не послухали ще тоді? Йдеться на сторінці політика у Фейсбуці сьогодні.

Крім цього політик також додав:

“Відносно звільнення полонених, яке відбулося нещодавно за участю Медведчука. Ну хто з нас не розуміє біль родин полонених? Але вам це не нагадує рекет 1990-х? Спочатку вам створюють проблеми, а потім кажуть: за певну ціну проблему вирішать. Чи у вас крадуть автівку, а потім пропонують: ну давайте за півціни повернемо. Нічого не нагадує?

Безумовно, це питання №1 для президента і спеціальних служб України: у відповідності до закону дати оцінку, де та межа, коли ми легально у парламенті можемо отримати політичну силу, яка пропонує фактичну капітуляцію. Ми всі за мир, і я за мир. Я за те, щоб припинити кровопролиття. Але ж треба чітко розуміти, хто агресор, а хто жертва. Їх не можна ставити в один ряд. Мир ціною капітуляції – це кінець незалежності і державності України”. І як завжди, слова Ігоря Смешка дуже і дуже актуальні.

Схожу думку щодо цього висловлював і журналіст, Дмитро Гордон:

Засновник інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитро Гордон вважає, що в української влади були підстави заблокувати діяльність телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK, оскільки на цих телеканалах пропагували “русский мир” та ідеологію держави-агресора.

“Наша країна, наша батьківщина потрапила в біду. Можна довго говорити, із якої причини. Але мені зрозуміло, хто в цьому безпосередньо винен. Не знімаючи відповідальності із себе, із наших людей, винні в цьому РФ, держава Росія і [Володимир] Путін, який стоїть на чолі цієї держави. Це вони прийшли в ослаблену України, украли Крим, розв’язали криваву війну на Донбасі… Ми дійшли до того, що наша батьківщина в біді і хто винен у цій біді. Скажіть, будь ласка: ви як журналісти хіба не бачили, що на канал “112 Україна”, коли [народний депутат від “Опозиційної платформи – За життя”, кум Путіна Віктор] Медведчук уже почав там активно працювати, приходять однозначно спрямовані на пропаганду “русского мира” люди? Усі – як на підбір. Ви хіба не відчували огиди, коли канал із ранку до вечора показував зустрічі Медведчука, [народного депутата від “Опозиційної платформи – За життя”, соратника Медведчука Тараса] Козака, [народного депутата від “Опозиційної платформи – за життя “Вадима] Рабіновича з Путіним, [заступником голови Ради безпеки РФ Дмитром] Медведєвим, [головою правління “Газпрому” Олексієм] Міллером?” – звернувся Гордон до ведучих програми “Смотрящие” Ганни Степанець та Володимира Полуєва.

Рішення президента Володимира Зеленського про накладення санкцій на Козака і канали, які юридично йому належать, журналіст назвав сенсаційним.

“Я думаю, що санкції проти пана Козака – це перший крок. Далі – більше, наскільки я розумію українське законодавство. Далі генеральна прокурорка України [Ірина] Венедіктова висуне обвинувачення в конкретних злочинах проти держави Україна. Мені так здається”, – припустив Гордон.

Водночас журналіст висловив думку, що справжній господар цих каналів – не Козак, а саме Медведчук.

“У мене є таке відчуття. У мене є відчуття, що Медведчук ніколи не стане витрачати свої гроші на канали. Він що, божевільний? У мене є відчуття, що ці гроші він отримував у РФ. Отже, гроші ворога йшли на пропаганду, яка руйнувала нашу країну зсередини. Це має назву “гібридна війна”, – сказав Гордон.

Також, за інформацією гордона, тодішній президент України Петро Порошенко закликав власників “112 Україна” відмовитися від співпраці з ним.

“Коли Петро Порошенко попросив Віктора Медведчука прибрати мене з ефіру, оскільки я “дуже поливаю його брудом”, Медведчук відповів: “Я що, божевільний? Він рейтинг дає”. Тому що Медведчуку потрібно було розкрутити як слід канал. Я це розумів. А Петро Порошенко і Віктор Медведчук – це єдине ціле. Якщо хтось має ілюзії, що це різні люди – це одне ціле. Саме за часів Порошенка Медведчук дістав контроль над каналами, і Порошенко не зробив нічого, щоб відібрати його. Це одна банда”, – вважає Гордон.