“РФ може вторгнутися будь-якого дня”: у США пояснили часткову евакуацію своїх дипломатів з України.

Про це в інтерв’ю заявила тимчасовий повірений у справах США Крістіна Квін.

“Рішення було прийнято тому, що зараз Володимир Путін і Росія наростили таку військову міць на кордоні, що вони можуть почати діяти будь-якого дня. І з огляду на це ми вважали, що необхідно забезпечити безпеку наших сімей у посольстві. Це було основою для рішення”, — пояснила вона.

Крістіна Квін порівняла концентрацію російських військ на кордоні з “пістолетом, приставленим до голови України”.

“Вони (українська влада — ред.) вже давно живуть з російською загрозою. Так що я б сказала, що вони просто “холоднокровніші”. Але це не означає, що вони не сприймають загрозу всерйоз”, — додала представник США.

Високопосадовець Державного департаменту США, який спілкувався зі ЗМІ на умовах анонімності, висловився щодо евакуації:

“Це обережні заходи безпеки, яких вжито заради безпеки громадян США та урядового персоналу, і вони жодним чином не підривають нашої підтримки, або відданості Україні”, – відзначив посадовець.

“Уряд США не матиме змогу евакуювати громадян США у випадку такої надзвичайної ситуації, тож громадян США, які перебувають в Україні, мають здійснювати відповідне планування, включно за рахунок комерційних варіантів, якщо вони вирішать залишити Україну”, – відзначив політик.

Державний департамент також рекомендує не подорожувати до України через збільшення загрози військових дій Росії. Раніше рекомендація не подорожувати до України стосувалась ситуації із COVID-19 в Україні.

Нагадаємо, раніше Держдепартамент США оголосив, що розпочинає процес скорочення штату працівників Посольства в Києві.

Скорочення розпочалося з від’їзду додому в США другорядних працівників і членів їхніх сімей.

“23 січня 2022 року Державний департамент санкціонував добровільний від’їзд працівників прямого найму з США та розпорядився про від’їзд відповідних членів їхніх сімей із посольства в Києві через загрозу військових дій Росії, що зберігається. Громадянам США в Україні слід розглянути можливість від’їзду зараз, використовуючи комерційні або інші приватні транспортні засоби”, — заявили у Держдепі.