Під час розмови з Макроном Путін вкотре заявив, що Україна нібито затягує переговорний процес. У вівторок, 21 грудня, президент Росії  поговорив з президентом Франції Еммануелем Макроном. Під час розмови російський лідер назвав умову проведення зустрічі у нормандському форматі щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, про це зазначено у повідомленні Кремля.

Президент Росії підкреслив, що від конкретних кроків київської влади щодо реалізації мінського “Комплексу заходів” залежить і можливість проведення нового саміту в нормандському форматі, – повідомив Кремль.

Водночас Путін не уточнив, яких саме “конкретних кроків” чекає від української сторони. Крім того, Макрон та Путін обговорили запропоновані Москвою так звані “гарантії безпеки” в Європі. Путін проінформував Макрона про “російську дипломатію, яка проводиться за цією темою”.

Нагадаємо, минулого тижня Росія провела свої “червоні лінії” для НАТО та США. Вони включають вимоги до Альянсу відмовити Україні в членстві, брати у Москви згоду на розміщення військ у колишніх комуністичних країнах Європи та уникати розгортання військових сил або навчань у найближчому майбутньому в країнах, що межують з РФ.

Ми повинні говорити один з одним, а це значить обговорювати пропозиції, які висунула Росія. Це правильно і важливо. Втім, не може бути так, щоб Росія диктувала партнерам по НАТО, як їм себе позиціонувати, –  повідомила міністр оборони Німеччини Крістіні Ламбрехт під час візиту до Литви.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг, у свою чергу, підтвердив, що РФ не має права вето на членство України в НАТО. Однак 9 грудня він запросив представників Росії зустрітися в рамках засідання Ради НАТО-РФ на тлі накопичення російських військ в Україні.

Єнс Столтенберг знову заявив про те, що нова агресія проти України, якщо на неї наважиться Російська Федерація, матиме дуже високу ціну для самої Росії. Про це керівник Альянсу заявив сьогодні під час прес-конференції за підсумками зустрічі з прем’єр-міністром Румунії Ніколає Чуке, з яким, серед іншого, обговорив розвиток ситуації на східних кордонах України, дана інформація оприлюднена на сайті НАТО.

Незважаючи на міжнародні заклики до прозорості та деескалації, (російське – ред.) військове нарощування продовжується. Ми зробили дуже зрозумілим, що будь-яка подальша агресія проти України потягне за собою дуже високу ціну. Ми також продовжуємо підтримувати нашого близького партнера Україну, політично та практично. Ми стоїмо за суверенітет та територіальну цілісність України, а також за право України обирати свій власний шлях, – заявив Єнс Столтенберг.