Президент України Володимир Зеленський скликає на 17:00 понеділка, 24 січня, засідання Ради національної безпеки і оборони, про це  повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, а апарат РНБО  оприлюднив питання, які будуть розглядати на засіданні.

На засіданні розглядатимуться питання заходів із забезпечення національної безпеки від внутрішніх та зовнішніх загроз, поточного стану справ в економіці, енергетиці, протидії пандемії коронавірусної хвороби тощо, – зазначається у повідомленні. 

За підсумками засідання, орієнтовно о 18:30, відбудеться брифінг секретаря РНБО Олексія Данілова.

Сьогодні голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив під час брифінгу в парламенті, що  більшість народних депутатів України перебувають у санкційних списках Російської Федерації. 

Переважна більшість народних депутатів України у санкційних списках Російської Федерації, – констатував він.

Раніше Зеленський ввів у дію рішення РНБО про персональні економічні санкції проти російських підприємств та організацій, а також австрійського архітектурного бюро, яке побудувало проект опери в окупованому Севастополі.

Нагадаємо, санкції РНБО затвердила на останньому 2021 році засіданні, яке відбулось 30 грудня. Також до списку санкцій внесено 18 громадян, причетних до винесення неправосудних судових рішень про відчуження майна Кримської єпархії Православної церкви України на півострові.

Санкції застосовані і до 52 фізичних осіб, які, обіймаючи керівні посади у структурі окупаційної адміністрації РФ у Криму, «завдають істотних збитків національним інтересам та безпеці українського народу».