Перекидання Росією додаткових сил в Азовське море, в тому числі з Каспію, є прямою загрозою для України. Москва прагне не тільки заблокувати проходження українських кораблів через українську частину Азовського моря, а й створити умови за яких робота портів в Україні стане неможливою, про це у власному блозі для ОБОЗРЕВАТЕЛЬ пише Віктор Каспрук.

Можна сказати, що це та програма мінімум, яку в Кремлі запланували, поки Росія, як вважають у Путіна, не взяла під свій контроль території Півдня і Сходу України.

Дуже схоже на те, що в Москві вирішили економічно знищити Українську державу і там готуються до того, щоб крок за кроком заблокувати роботу Одеського, Херсонського, Миколаївського, Бердянського і Маріупольського портів.

А оскільки блокада українських портів без блокади українських територіальних вод є неможливою, кремлівці готуються розвернути цю блокаду.

Для Путіна дуже важливо, щоб Україна не мала можливості експортувати метал і зерно через порти Азовського моря. А разом з тим, що в разі добудови “Північного потоку-2” Росія готується до припинення транзиту свого газу до Європи через Україну, усе це може дуже дошкульно вдарити по українській економіці.

Російська Федерація хоче поставити Україну на коліна, щоб потім диктувати їй свої умови.

За такої критичної ситуації, Україна б мала піднімати питання незаконного блокування Азовського моря Росією в ООН. І одночасно звернутися до Сполучених Штатів, Великої Британії, Канади та інших наших західних союзників з проханням підтримати українську вимогу ввести нові санкції проти Російської Федерації через її протиправні дії на Азовському морі.

Після окупації в 2014 році українського Криму, Росія почала вести себе все більше нахабно й на інших територіях України. І Москва продовжує пресувати на всіх можливих напрямках.

Тому “азовське питання” потрібно розглядати в комплексі деокупації Криму і Донбасу.

А якщо Путін не відступиться від України, припиняти російський експорт газу і нафти до Європи. Адже ці газонафтові долари є основним спонсором агресії РФ щодо України.

А поки що США і ЄС цілком могли б ввести санкції щодо російських портів в Азовському морі. Які мали тривати доти, поки Москва не припинить блокування вільного судноплавства для українських суден.

Не можна виключати, що Кремль навмисне нагнітає ситуацію на Азовському морі, щоб потім спробувати обміняти зняття блокади на відновлення постачання дніпровської води до окупованого Криму.

Росія шантажистська держава, тому від неї можна чекати чого завгодно. Проте усі її протизаконні дії мають присікатися, а міжнародна громадськість мусить на них відповідно реагувати.

В свою чергу, загроза наступу Росії з території анексованого Криму все ще зберігається, заявив голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко.

«Чисто теоретично така можливість існує, це угруповання (російських військ у Криму – ред.) може почати вторгнення на територію України з території тимчасово окупованого Криму … Відведення почалося. Але до цього було і нарощування тих сил, які вже були. Ви ж розумієте, що не можна одномоментно вивести таку кількість військовослужбовців, таку кількість зброї і військової техніки», – сказав Дейнеко в інтерв’ю РБК-Україна.

За його словами, українська розвідка на даний момент фіксує часткове відведення російських військ із території Криму.

«Наша розвідка спостерігає, що процес цей частково розпочато. Однак стверджувати, що всі війська будуть виведені, на мій погляд, ще рано. Ми за цим процесом будемо дуже уважно спостерігати і, звичайно, інформувати громадськість», – сказав Дейнеко.

Він зазначив, що при цьому українська розвідка не спостерігає відведення російських військ із таборів поблизу Воронежа і міста Богучар у Воронезькій області Росії.

Окрім того, Володимир Зеленський поставив Володимира Путіна у дуже складну ситуацію, запропонувавши зустрітись на Донбасі. На таку пропозицію Росія повинна відповісти.

За словами Кравчука, Зеленський запропонував Путіну зустрітись у будь-якій точці Донбасу, бо, за визначенням російського президента, неконтрольовані райони Донецької та Луганської областей – це український Донбас.

Як зазначив глава делегації України в ТКГ, тепер виникає запитання, чи зможе Путін, ризикуючи, приїхати на Донбас, де перебуває його військо й громадяни Росії.

Такою пропозицією Зеленський поставив Путіна в дуже складну ситуацію,
– наголосив Кравчук.