Розташування озброєнь та живої сили в ОРДЛО повністю відслідковують українські безпілотники «Байрактар», які перебувають на постійному чергуванні.

Про це в ефірі «Свободи слова» на ICTV заявив міністр оборони Олексій Резніков.

Він запевнив, що українські військові, дислоковані в зоні ООС, цілком готові дати відсіч на підставі ст. 51 Статуту ООН, де йдеться про право на самозахист.

Міністр оборони України Олексій Резніков вважає, що підстав для запровадження воєнного стану немає. Такий крок можна зробити у разі повномасштабного вторгнення.

Він наголосив, що вказаний режим не збираються застосовувати лише заради регулювання ЗМІ (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

“Я впевнений, що для введення такого особливого режиму підстав сьогодні немає. Тільки заради того, щоб нормувати медійний простір, у жодному разі робитися це не може”, – сказав глава Міноборони.

На думку Резнікова, повномасштабне вторгнення малоймовірне. Говорячи про можливу атаку з півночі, міністр звернув увагу, що протяжність українсько-білоруського кордону становить близько 1 тисячі кілометрів, з яких близько 750 км – болота та складний рельєф. До того ж, додав він, до Києва ще треба дійти.

“Наша система побудована так, що ми готові до відсічі, й до столиці просто ніхто не дійде. Я вже не говорю про здатність 4-мільйонного Києва себе захищати. Коли хтось каже, що він буде захоплений чи впаде за дві доби, – це нісенітниця”, – підкреслив Резніков.

Резніков вважає, що Україна переживе цю кризу і вийде з неї сильнішою. Попри це, воєнний стан буде введений у разі вторгнення РФ.