пут

В ухваленій вчора, 21 квітня, заяві «Про відсіч збройній агресії Російської Федерації і подолання її наслідків» Верховна Рада визначила 20 лютого 2014 року початком агресії з боку Російської Федерації.

Про це пише Корупція.інфо з посиланням на «Кореспондент».

Нагадаємо, за проект постанови №2332 «Про заяву Верховної Ради України «Про відсіч збройній агресії Російської Федерації і подолання її наслідків» проголосували 259 нардепів.

«Необхідність прийняття цієї постанови зумовлена ​​потребою офіційного визнання парламентом України як представницьким органом українського народу факту збройної агресії Російської Федерації проти України і визначення обсягу, наслідків та вимог, пов’язаних з цим, що створить юридичну основу для пред’явлення України консолідованих претензій Російської Федерації», – йдеться в постанові.У прийнятій заяві Верховна Рада вимагає від Російської Федерації негайно вивести всі військові формування збройних сил РФ і припинити будь-яку підтримку терористичних організацій на сході України, а також покарати винних у підготовці та здійсненні агресії проти України.

«У разі відмови Російської Федерації покарати винних Україна залишає за собою право звернутися до Міжнародного кримінального суду з клопотанням розпочати розслідування ситуації, яка була викликана збройною агресією Російської Федерації проти України і триває з 20 лютого 2014 року», – йдеться у заяві парламенту.

У заяві також підкреслюється, що у разі відмови Російської Федерації від припинення збройної агресії проти України Верховна Рада України закликає міжнародне співтовариство до посилення санкцій стосовно РФ «як держави-агресора» і прискорення надання Україні розширеної фінансової допомоги та поставок зброї, враховуючи, що, протидіючи російській збройній агресії, Україна стала на захист об’єднаної демократичної Європи і всього вільного світу.

Згідно з пояснювальною запискою, реалізація постанови не потребує виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.