Донецький напрямок залишається найгарячішим на фронті
Так, найближчими днями варто очікувати запеклих боїв біля Бахмута Донецької області. Адже окупанти до анонсованого виступу диктатором Володимиром Путіним перед Федеральними зборами намагатимуться захопити місто.
Про це в етері одного з телеканалів розповів військовий експерт Сергій Грабський.
За його словами, Бахмут став важливою медійною складовою війни. Зокрема, про те, що російська армія отримала наказ до 20 лютого взяти місто говорять пропагандисти.
“Тому інтенсивні бої там триватимуть. Можливо, навіть наростатимуть до відчайдушного становища”, – наголосив експерт.
Також він вважає, що ворог буде намагатися продовжувати наступ у Луганській області. Втім, там позиції РФ набагато слабші. Саме тому чекати на якісь серйозні зміни навряд чи доведеться.
“Ситуація розвиватиметься саме навколо Донецької області, де противник намагатиметься добитися хоча б якихось результатів, щоб 22 числа, як було оголошено, Путін міг заявити про якісь успіхи на фронті”, – каже військовий експерт.
Водночас за його словами, окупантам не вдасться взяти Бахмут в анонсовані терміни, але має для Кремля важливе медійне значення. Проте якісь “успіхи” аудиторії до річниці початку повномасштабної війни пропагандисти мають пред’явити.
Додамо, що російські загарбники під Бахмутом зазнають великих втрат, однак не припиняють спроб оточити місто.
Про це в одному з інтервʼю розповів лейтенант ЗСУ із батальйону “Свобода” Володимир Назаренко. За його словами, росіяни з усіх сил намагаються досягнути хоч якогось просування під Бахмутом.
На Бахмутському напрямку тривають важкі бої. Однак ЗСУ дають відсіч російським окупантам.
“Насправді вже шостий місяць ситуація під Бахмутом схожа на пекло. Але ворог змушений постійно проводити ротацію свого особового складу. У кінці грудня – на початку січня після боїв за Соледар фактично повністю була виведена зі строю ПВК “кухаря” Владіміра Путіна (ПВК “Вагнера”)”, – розповів Назаренко.
Постійні ротації ворога під Бахмутом
До всього, за його словами, російські окупанти постійно проводять ротацію. Керівництво окупантів на кілька днів заводить той чи інший підрозділ.
Наприклад, у середині січня це були десантники. Видно, що у них техніка була зі складів глибокого зберігання. Це були недавно мобілізовані та малодосвідчені бійці були. Вони отримали добрячого прочухана. Потім затихли і перестали атакувати, – розповів лейтенант ЗСУ.
Цих десантників відвели від Бахмута і завели нові підрозділи. Назаренко зауважив, що ворог вже кидає на Бахмут п’ятий чи шостий підрозділ.
Як повідомив військовий, російські окупанти хочуть оточити місто.
Але Генштаб ЗСУ поставив стратегічну задачу – не дати ворогу перерізати стратегічні траси Бахмут – Костянтинівка і Бахмут – Слов’янськ. Ця задача виконується. Ба більше, у багатьох місцях наші сили намагаються контратакувати та просуватися, – сказав лейтенант ЗСУ.
Назаренко наголосив, що на багатьох ділянках Бахмутського охоплення ворог у місцях, де не планує атакувати, знімає свої сили.
“Тобто відчувається нестача живої сили у росіян у тій кількості, якою вони звикли атакувати. А саме ціною живої сили ворог намагається підтримувати свій темп наступу та динамічність ситуації”, – сказав військовий.