Росіяни почали підготовчі роботи до ймовірного весняного наступу. На деяких напрямках вони вже потрохи починають його.

Таку думку 24 Каналу озвучив військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.

За його словами, у росіян нині є 200 тисяч мобілізованих, які не одразу вирушили на фронт, а готувались на полігонах. Тепер вони батальйонами заходять в Україну. Показовий приклад БТГ у Макіївці, яких ЗСУ знищили. По 2 – 3 БТГ нині заходять щодня і розосереджуються по фронту.

Уже почались певні воєнні дії, які можна сказати оживили фронт. З таким же поривом, з яким вони намагаються йти в районі Соледару на оточення Бахмута, вони так само йдуть і південніше, можливо, навіть потужніше вийти в бік Костянтинівки,
– зазначив військовий експерт.

Ситуація на Донбасі дуже напружена, основні бої сконцентрувались в районі Соледару, росіяни намагаються прорватись до Бахмута саме через це невеличке місто.

За словами експерта, зараз артилерійська підготовка відбувається в районі Вугледару, Гуляйполя. Фронт почав рухатись. Однак повністю ці 200 тисяч зайдуть в Україну під кінець лютого. Вони будуть здатні лише на якусь локальну дію, не за рамками тих локацій.

“Швидше за все, це буде спроба з південного фронту, з боку Гуляйполя, Вугледару піднятись на північ угору, перерізати шляхи постачання з Запоріжжя та Дніпра в бік Донецька, нашого донецького угруповання. Це все, що вони на кінець зими – початок весни можуть зробити з тією кількістю сил і засобів, які нині є”, – зауважив льотчик-інструктор.

Полковник ЗСУ в запасі додав, що для чогось більшого росіянам потрібно 300 – 400 тисяч військових. Таку кількість людей вони, очевидно, готуватимуть на літо для наступного наступу. Нині ж вони заходять в Україну по плану, групами й на лютий готують свої дії.

Соледар – епіцентр боїв на Донеччині. Окупанти штурмують місто і намагаються відтіснити збройні сили України з його околиць та прорватись до Бахмута.

Українські військові кажуть, що вороги лізуть, як таргани. На цій ділянці фронту росіяни застосовують свій увесь мобілізаційний ресурс, але це поки єдина їхня перевага, адже наша артилерія нищить їх сотнями.

Основні бої зараз змістились в район траси зі боку Соледару, яка веде до Бахмута. Саме вона стратегічна і саме її окупанти намагаються взяти під контроль, аби перерізати сполучення і постачання для наших військ.

Ситуація там змінюється щосекунди і складно щось спрогнозувати.

Однак, Радник голови Офісу Президента України Олексій Арестович сказав, що ситуація в Соледарі контролюється нами, операція планова.

Росіянам потрібна перемога, хоч якась. Хай невеличка, хай безглузда, але вона їм потрібна. Їм треба якось десь щось показати, щось продемонструвати, аби перевести фокус уваги від усіх тих катастрофічних поразок, які в них були до цього.

Ця “перемога” ввійде в історію росіян, як “перемога на знищених росіянах”. Ніяких шляхів на Бахмут, Краматорськ, Слов’янськ ця “перемога” не відкриває. Їм треба ще мільйон мобілізованих, аби дійти туди. Утім для себе росіяни протестували технологію йти масово по знищених окупантах. Про це 24 Каналу розповів військовий оглядач Роман Бочкала.

“Те, як робив Сталін, те, як колись робило орда монголо-татар, яка також на Росії себе дуже добре відчувала. Це продовження цієї політики. Їм важливо показати, що вони перемогли підготовлені війська НАТО. Там дійсно дуже багато наших підготовлених хлопців, яких нам важливо не втратити”, – наголосив Бочкала.

За його словами, про Соледар і про решту напрямків будемо говорити навесні. Головне завдання для ЗСУ взимку протриматись, не втратити позиції. Весною в нас буде дуже багато цікавої допомоги від партнерів, буде ще більше підготовлених військових.

Не буде масових відступів, для цього немає підстав. Навесні поговоримо і про Соледар, і про багато інших територій. Тому, якщо узагальнено, я бачу цю картину саме так,
– підкреслив військовий оглядач.