На Заході вважають, що на даному етапі, коли Росія найближчими місяцями може піти в новий наступ, Україна буде озброєна на достатньому рівні.

В інтерв’ю Главреду полковник запасу ЗСУ, військовий експерт Олег Жданов назвав можливі терміни нового наступу Росії і ключові напрямки атаки.

Путін готує наступ, про який попереджав Головнокомандувач ЗСУ Залужний, коли говорив про підготовку росіянами 200-тисячного війська. Приблизно в другій половині лютого або в березні ці війська з’являться на наших просторах і спробують провести наступальну операцію з метою захоплення Донецької та Луганської областей. Наше завдання №1 – відбити атаку.

Оптимізм прогнозу щодо закінчення війни буде залежати від результату битви. Якщо ми її програємо – можемо отримати затяжну війну. Виграємо і наносимо розгромний удар по російській армії – можемо розраховувати на хорошу перспективу щодо завершення війни.

“Вихід на кордони 1991 року – це перспектива не найближчого майбутнього, а декількох місяців або навіть мінімум півроку. Очікувань від підсумків Рамштайн-8, пов’язаних з постачанням військової техніки, дійсно було трохи більше. Але якщо не брати до уваги кількість танків, цифри значні і цілком прийнятні”, – заявив Жданов.

Стосовно наступу рф, за логікою, росіянам найвигідніше було б піти на Київ і атакувати на Донбасі. Однак, для походу на Київ у росіян немає сил і засобів. Але могли б вони, припустимо, піти на Харків?

За словами Жданова, сценарій є можливим. З точки зору військового мистецтва, для реалізації успішної операції їм потрібно створити другий напрямок удару. Щоб була можливість наносити головний і другорядний удар.

Другий удар може бути завдано на одній з ділянок фронту у Харківській області. Наприклад, російські війська спробують вдарити південніше Харкова, щоб повністю захопити Луганську область і вийти на її адмінкордони. Тоді вони спробують наступати в напрямку Куп’янська – в районі річки Оскол. Можливо, так і зроблять. Але час йде – розпочалася третя декада січня і формування ударного угруповання в Білгородській області ми не спостерігаємо. Поки що Росія стягує всі сили на Донбас.

Росія, нав’язуючи нам позиційну війну, загрузла в методах ведення бойових дій, які успадкувала з часів Другої світової. І цим Герасимов себе суттєво обмежив. І навіть, незважаючи на те, що людський ресурс там дуже великий, на сьогоднішній день їм буде дуже проблематично сформувати два ударних угруповання, які потрібно буде забезпечити військовою технікою.

За словами Жданова, росіяни збиратимуть ударний кулак в районі Донецька і завдаватимуть удару в напрямку Краматорська, а далі, наприклад, у бік Дніпра. Вони намагатимуться проламати танковим броньованим кулаком нашу оборону.

І намагатися взяти Краматорськ і Слов’янськ, щоб повністю захопити Донецьку область…

“Виходячи з аналізу заяв, які лунають від оточення Путіна, я вважаю, що російське військове командування хоче не просто взяти Донецьку і Луганську області, а й побудувати буферну зону. Для цього вони прагнутимуть у всіх прилеглих областях прихопити ділянки територій. Тому вони постараються просунутися до Дніпропетровської, в Запорізької і Харківської областей. Однак щоб розуміти ситуацію і будувати подальші прогнози, нам потрібно буде подивитися, хто вийде проти нас на поле бою”, – вважає Жданов.

Зараз потрібно вирішити завдання підвищення рівня обороноздатності Збройних сил України. Треба припинити ейфорію наступальної операції і зосередитися на хорошій, потужній оборонній операції з максимальним нанесенням втрат російським військам.