Для України найважливішим часом будуть найближчі півтора-два місяці. Варто не згаяти цей час й активно просуватися на півдні. Адже потім Росія може підтягнути резерви – понад 200 тисяч осіб.

Після звільнення Херсону Україна отримала перспективу повернути контроль і над іншими окупованими територіями. Але ситуація на фронті не стане легшою для наших військ, адже ворог перекинув частину своєї армії з Херсону і правобережжя Херсонщини на інші напрямки.

Крім цього, окупанти у передчутті наступу українських військових на лівобережжі Херсонщини і запорізькому напрямку підтягують туди резерви і створюють укріпрайони. Про це розповів Голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 років), генерал армії України Микола Маломуж в одному з інтерв’ю Главреду.

“Задля оборони Росія формує свої угруповання з професійних збройних підрозділів, посилюючи їх мобілізованими та загонами вагнерівців. Тому на нас чекає дуже велика і складна робота”, – зазначає генерал.

Росіяни концентрують свої сили у певних місцях. І це з одного боку створює загрози, наприклад, обстрілу Херсона, з іншого боку – робить окупантів зручною ціллю для українських військових.

“У нас є види озброєння, що дістають на 80 км і далі. Російські “Гради”, “Урагани”, “Смерчі” б’ють максимум на 30-60 км, а це означає, що ми можемо вразити противника в тилу: його збройні підрозділи, вогневі точки, склади боєприпасів, комунікації (мости, дороги тощо), нові резерви, які будуть підтягуватися на позиції. Усе це ми зараз можемо накривати з правобережжя Херсонщини і планувати операції по наступу”, – пояснює генерал Маломуж.

Він зазначає, що українська армія не буде йти у лобову атаку й не форсуватиме Дніпро – плануються інші варіанти наступу.

Що зміниться, якщо ворог посилить свої позиції на Донбасі за рахунок військ, виведених із Херсона?

Військовий експерт Олександр Мусієнко розповів про майбутні зміни на фронті через перекидання військ армії РФ з Херсонщини.

Військовий експерт в інтерв’ю пояснив, чому насправді перекидання сил ворога не надто позначиться на загальній картині військових дій: “Давайте подивимося, скільки вони зможуть перекинути насправді. Ситуація в тому, що ті підрозділи, що були виведені з правого берега, частково втратили свою боєздатність, і їх треба доукомплектувати. Якщо вони їх доукомплектуватимуть на ходу, посилюючи за рахунок інших підрозділів на Сході, не думаю, що це помітно підвищить їхню ефективність”.

Потім Олександр Мусієнко нагадав, що на Херсонському напрямку було зосереджено багато бійців ЗСУ, які тепер можуть бути так само перекинуті для посилення наших позицій на ті напрямки, куди армія РФ передислокує залишки Херсонського угруповання.

“Це відкриває перед нами певні перспективи: якщо Росія туди, ми можемо туди перекинути та додатково допомогти нашим підрозділам стояти під Бахмутом, нехай лише частину військ додатково перекинути туди”, – підсумував свої роздуми військовий експерт.

російські окупанти продовжують нести надзвичайні втрати у боях з ЗСУ.

Стало відомо, що мобілізовані, які кинули свої позиції на лівому березі Дніпра під тиском ЗСУ, записали відео, щоб виправдати свою втечу, повідомляє «СтратКом ЗСУ».

За словами окупантів, командування не забезпечило їх необхідним озброєнням, видавши лише лопати, автомати Калашнікова, гвинтівки Мосіна та кілька РПГ, змусивши будувати укріплення під вогнем супротивника.

Зазнавши втрат, вони вирішили втекти, а щоб уникнути відповідальності, записали відео з виправданнями.