Володимир Зеленський підвів підсумки свого першого саміту в якості президента

У понеділок, 8 липня, в Києві пройшов 21-й саміт Україна – Євросоюз. На ньому президент України обговорив з президентом Ради Європи Дональдом Туском і головою Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером підтримку України, боротьбу з корупцією і продовження санкцій проти Росії.

Зеленський підкреслив, що цей саміт став зустріччю друзів і партнерів, які поділяють спільні демократичні цінності.

«Починаючи з 1997 року, це вже 21 саміт в цілому, але перший для мене особисто. Кажуть, що новачкам щастить. Я і моя команда налаштовані діяти швидко і дуже ефективно. Отже, можливо, 22 саміт нам і не знадобиться, тому що Україна вже буде невід’ємною частиною Європи», – припустив Зеленський.

Він зазначив, що в ході саміту його учасники присвятили багато часу обговоренню планів на майбутнє.

«Це майбутнє неможливо, без миру в Україні. Вчора ми з президентом Туском були разом у Станиці Луганській. Шкода, що разом з нами там не були делегації деяких країн з ПАРЄ. Я впевнений, це їм було б дуже корисно», – підкреслив Зеленський.

Він також нагадав про повернення Росії в ПАРЄ і запропонував представникам країн, які його підтримали, відвідати окуповані путінськими найманцями території Донбасу.

«Якщо у когось раптом виникають сумнівні питання або сумніви щодо продовження санкцій – всіх запрошую на Донбас, подивитися, скільки бід нам принесла війна. І цю війну ми хочемо зупинити. І хочемо повернути мир в Україну. Але це можливо зробити єдиною “зброєю” – це дипломатія», – заявив президент.