23 серпня – день Лаврентія Римського, який жив в III столітті і служив архідияконом в римській християнській громаді, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Вилетіла через вікно, а чоловік…” Моторошна ДТП від якої кров холоне в жилах (ФОТО 18+)

Його вчителем був архідиякон Сикст. Після того, як Сикста призначили римським єпископом, Лаврентія висвятили в диякони. Йому було доручено стежити за майном церкви, а також дбати про бідних. Лаврентій дуже постраждав під час гонінь, організованих по відношенню до християн імператором Валеріаном. Тоді багато священиків були страчені, а християни – вигнані з міст. Також засудили до смертної кари Сикста, який незадовго до цього моменту встиг попрощатися з Лаврентієм і сказати, що незабаром його чекає та ж доля. Також він наказав своєму учневі роздати всі церковні багатства бідним. Як тільки Лаврентій зробив це, практично відразу його схопили і відправили в ув'язнення.

У в'язниці Лаврентій здійснював чудеса, зцілюючи хворих. Багатьох, завдяки цьому, Лаврентій зміг навернути на свою віру. Далі його викликали на суд, де зажадали віддати державі всі церковні скарби. Лаврентій попросив відпустити його на три дні, і протягом цього часу залишки роздав нужденним, а потім з'явився до імператора з натовпом жебраків і сказав: "Ось справжні скарби храмові". Імператор дуже розлютився і наказав піддати Лаврентія тортурам.

Святому Лаврентію часто моляться про захист від хвороб і пристріту. Також вважається, що він допомагає вилікувати хвороби очей, тому раніше молилися 23 серпня про те, щоб сліпі люди прозріли. Вважається, що молитва до Лаврентію допомагає в позбавленні від бісів і їх нечистих справ.

Кажуть, що на Лаврентія вода холоне. У цей день примічають опівдні коливання води. Якщо річки, озера і болота не турбує вітер, човни стоять спокійно, то очікують, що осінь буде тиха і взимку не буде хуртовин.

Прикмети 23 серпня:

Якщо на Лаврентія сильна спека або сильні дощі, так буде всю осінь.

Осінь і зима добре живуть, коли на Лаврентія вода тиха і дощик.