Протягом лютого Сили оборони України ліквідували 28 тисяч 450 ворожих бійців, а також знищили 3 тисячі 854 одиниці озброєння та військової техніки противника. Про це повідомив командувач Сухопутних військ Збройних сил України, генерал-лейтенант Олександр Павлюк.

«У лютому 2024 року втрати противника склали близько 28 тис. 450 осіб особового складу. Також нашими оборонцями знищено значну кількість озброєння та військової техніки російських військ», — заявив він.

Зокрема, за словами Павлюка, знищено 288 ворожих танків, 809 бойових броньованих машин, 878 артилерійських систем, 24 РСЗВ, 28 установок ППО, два кораблі, 939 одиниць автотехніки, 149 одиниць спецтехніки. Окрім цього, як заявив командувач, нашими захисниками збито один гелікоптер, 13 літаків, а також 658 БпЛА та 65 ворожих ракет.

Кількість збитої російської авіації цього місяця побило всі рекорди, адже за останній тиждень ЗСУ вдалось ліквідувати понад 10 літаків, це неабияка величезна втрата для країни-агресорки, адже в Росії немає комплектуючих щоб робити нові літаки, а також чимало часу йде на підговку одного пілота до вильоту. Про це в ефірі українського телеканалу сказав військовий і громадський діяч, генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.), директор Агентства реформування сектору безпеки Віктор Ягун.

Експерт зауважив, що Україна працює на двох рівнях — військовому і дипломатичному.

“Що стосується промислового потенціалу Росії, то ми активно працюємо, щоб не просто зменшити, а саме підірвати його можливості. Робота йде у двох напрямках. З боку Сил оборони, які створюють нестерпні умови для роботи російських підприємств. Це безпосередньо удари по підприємствах військово-промислового комплексу, по логістичних ланцюжках противника. І одночасно активно працюють українські дипломати, зокрема, спецслужби з виявлення тих каналів, якими Росія отримує деталі, мікроелектроніку, що використовується у виробництві тих чи інших видів озброєння”, — сказав Ягун.

Такий комплексний підхід уже призвів до того, що в Росії є труднощі з виробництва і відновлення тих чи інших номенклатур озброєння, доповнив спікер.

“Уже відчувається, що вони йдуть шляхом спрощення. Тобто, деяку техніку, особливо це стосується бронетехніки, артилерійських систем, намагаються відновлювати за рахунок того, що вже давно знято з озброєння і здано на збереження десь на склади”, — пояснив Ягун.

Якщо йдеться про літаки дальнього радіолокаційного виявлення, наприклад, А-50У, то Росія розпочала цю війну з десятком таких машин, з яких три були значно модернізовані. Зараз, як повідомив учасник ефіру, з цих трьох вже два літаки знищено.

“У них залишилося від сили сім таких літаків. Але треба розуміти систему. Росія не працює тільки по Україні. Якщо вона вважає себе серйозною державою, то ці літаки мають бути розміщені по всьому периметру Російської Федерації. Якщо вона хоче працювати тільки на нашому напрямку, це таке дуже цікаве становище. Це раз. По-друге, ми ж розуміємо, що літак літаком, залізо залізом. Але головне — люди, які сидять у цьому літаку. Екіпажі просто так не відновлюються, їх треба готувати роками”, — сказав Ягун.

Така ж ситуація і з льотчиками, пілотами винищувачів-бомбардувальників, доповнив експерт.

“Вони розуміють, що час можливостей у них дуже і дуже скорочений. Після появи в України літаків F-16, які мають можливість працювати на більшу дальність, ніж ті літаки, які ми зараз маємо, у противника буде дуже і дуже мало можливостей використовувати керовані авіабомби в боротьбі проти українських військ. Тому що підійти на відстань до 60-70 км — це вже підставити себе під удар”, — акцентував гість ефіру.

При цьому Ягун підкреслив, що навіть без використання літаків нового покоління, Сили оборони, використовуючи наявне озброєння, фактично щодня знищують по одному літаку противника. Це становить значні втрати для противника.