Генпрокуратура шукає співавторів книжок Януковича, за які той отримав десятки мільйонів, передає Корупція.Інфо.

Суд надав дозвіл на розкриття інформації щодо особистих даних власника поштової скриньки, з якої замовник надсилав тексти книжок екс-президента Віктора Януковича перекладачу на англійську мову.

Ці дані допоможуть у розслідуванні  Генпрокуратури щодо отримання колишнім президентом хабара в особливо великому розмірі (4 ст. 368 КК України), а також про злочин, вчинений посадовими особами «Друкарні «Новий світ» –  надання неправомірної вигоди особі, що займає особливо відповідальне становище (ч. 4 ст. 369 КК України).

Як раніше повідомляли ЗМІ, у 2011 – 2012 рр. «Новий світ» виплатив Януковичу авторську винагороду на загальну суму майже в 32 млн гривень.

Згідно з декларацією колишнього глави держави, в 2011 році він отримав «авторську винагороду» в розмірі 16,4 млн гривень, а у 2012-му – 15,55 млн гривень.

За даними слідства, «Друкарня «Новий світ» у 2011-2014 рр в Україні жодної книги за авторством Януковича не видала та не продала. При цьому нееквівалентна вигоді сума авторської винагороди лише за невидані книги публіцистичного характеру склала 26,56 млн гривень. Ця сума, за даними слідства, «значно перевищує загальноприйняті стандарти в Україні, у тому числі і відомих письменників, про що, як Янукович так і службові особи ТОВ «Друкарня «Новий Світ» були обізнані». Висновок Генпрокуратури: під виглядом авторської винагороди, службовими особами ТОВ «Друкарня «Новий Світ» фактично було дано, а Януковичем одержано хабар.

Як раніше пояснювала прес-служба екс-президента, ці кошти були отримані від передачі майнових прав на свої твори донецькому підприємству «Друкарня «Новий світ», зокрема, на ті, що були створені у 2005-2010 рр, та ті, що не були написані.

«Дзеркало тижня» підраховувало: якщо виходити зі стандартних авторських гонорарів (10%), друкарня розраховувала заробити на книгах екс-президента захмарну суму – у 320 млн. гривень, а тираж «бестселерів» від гаранта Конституції мав бути астрономічними за українськими мірками – 6,4 млн. примірників.

Як відомо наприкінці нульових Янукович видав чотири книги: «Рік в опозиції. У політиці не буває остаточних перемог і поразок »,« … І-й рік при владі. Від кризи – до економічного зростання»,« Здолати шлях» і «Як Україні далі жити».