Обраний народним депутатом глава партії “Слуга народу” Дмитро Разумков не відкидає, що вже на першому засіданні Верховної Ради IX скликання 29 серпня нардепи розглянуть питання формування уряду.

Про це він повідомив журналістам у четвер у Києві, відповідаючи на запитання, чи буде 29 серпня розглядатися питання формування уряду.

“Я поки що не готовий на це відповісти, тому що не обговорював це питання з колегами, проте я не відкидаю”, – сказав Разумков.

За його словами, порядок денний на 29 серпня ще не обговорювався на засіданні першої підготовчої групи.

“Щойно воно буде, ми обов’язково його проголосуємо на спільному засіданні підготовчої депутатської групи”, – додав Разумков.

Він також повідомив, що пропонуватиме провести засідання підготовчої депутатської групи в п’ятницю, 23 серпня.

Окрім того, у команді чинного президента України Володимира Зеленського сподіваються, що нового очільника уряду оберуть під час першого засідання Верховної Ради дев’ятого скликання – 29 серпня

“29-го. Я думаю, що 29-го всі дізнаються дуже багато”, – сказав він.Арахамія натякнув, що більшість рішень будуть прийняті саме під час першого засідання нового парламенту. Він також порадив журналістам підготуватися до плідної праці.

Варто зазначити, що у “Слузі народу” планують головувати у 21 комітеті Верховної Ради з 23, а інші партії мають пропорційно представляти себе у всіх комітетах.

“21 комітет – ми хотіли би перебрати головування, і взяти звичайних двох замів. А по інших, перший зам і секретар ми готові передати на вирішення нашим колегам. Два чи три комітети, я думаю, ми передамо для головування”. –

Стефанчук про те, головування в яких комітетах “СН” готова віддати: “Думаю, що мова може йти про комітет свободи слова, про комітет прав людини пов’язаний з Донбасом, Кримом і нацменшинами і, можливо, про комітет молоді і спорту, а також про посади другого віце-спікера”.

Стефанчук заявив, що фракції мають пропорційно представляти себе у кожному комітеті. За його словами, партії мали вирішити це питання ще до виборів і набирати стільки голосів, скільки б вистачило для такого представництва.

Він додав, що партії, які набрали по 6%, не можуть претендувати на кілька місць в комітетах. Стефанчук додав, що нова Рада діє виключно за законом про комітети.

Єдине виключення, за його словами, партія “Голос”, бо вона має 20 мандатів, а це менше ніж кількість комітетів. “Голос” має право самостійно визначати кількість нардепів у вибраних комітетах.