У вівторок, 18 травня, у Верховній Раді 292 голосами звільнили Максима Степанова з посади міністра охорони здоров’я. Одноголосного рішення не було.
Так, “проти” проголосував один народний депутат, утрималися – 8, не голосували, 28 нардепів.
Сам Степанов під час виступу у сесійній залі зазначив, що йому ще потрібен час, щоб реалізувати свій план по боротьбі з коронавірусом.
“Вчора я з великим подивом дізнався, що ще одна причина моєї відставки – занадто активно вибивав зарплати для медиків і на цьому будував політичний імідж. мовляв, що це вина міністра, що він використовує політичні інструменти в своїй роботі. Можливо, для когось це новина, але для більшості структурних рішень потрібна не лише менеджерська складова, а і політична воля…Я маю чіткий план, як повністю здолати пандемію, побудувати дієву українську медицину. Для цього потрібно дві складові – час і ваша підтримка”, – сказав Степанов.
Додамо, Степанова призначали міністром охорони здоров’я в березні 2020 року, в той час коли Україна опинилася на порозі масштабного спалаху епідемії коронавірусу. Тоді Степанов почав об’їжджати країну й щодня звітував про ситуацію в регіонах. Окрім боротьби з коронавірусом міністр запам’ятався роботою над розвитком трансплантації органів в Україні.
Також Степанов мав підтримку провідних українських лікарів, які не хотіли його звільнення. Зокрема, серед таких – директор Інституту серця МОЗ, кардіохірург Борис Тодуров і провідна інфекціоністка Ольга Голубовська.
В свою чергу, телеграм канал Клименко тайм пише:
Характерно, насправді, що по суті за відставку Степанова проголосували всі, хто голосував в принципі. Нуль голосів дала тільки «Батьківщина», яка не голосувала за відставку міністрів в принципі.
В іншому в єдиному пориві Степанова змітали і «ОПЗЖ» з «ЄС» (але «ОПЗЖ» – тільки 10 нардепів), і «Голос» з групами «За майбутнє» та «Довіра». І позафракційні внесли свою лепту.
АЛЕ Степанов – боєць! Боровся б він так з пандемією – ціни б йому не було.
PS: ну що, чекаємо по вже екс-міністру кримінальних справ?
Нагадаємо, як розповіли джерела агентства “РБК-Україна”, написати заяви про відставку Криклію, Петрашку і Степанову 14 травня запропонував президент України Володимир Зеленський.
Того самого дня ввечері з’явилися заяви двох міністрів – Криклія та Петрашка. За інформацією нардепа від “Європейської солідарності” Олексія Гончаренка, Степанов відмовився писати заяву про звільнення, проте сьогодні їх всіх відправили у відставку.
Нагадаємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 14 травня вніс у Верховну Раду подання про відставку Степанова. Його не підтримав профільний комітет Ради.
17 травня Степанов опублікував у Facebook відеозвернення, у якому заявив, що має намір завершити розпочаті ним реформи у сфері охорони здоров’я та захистити медсистему від “підкилимних ігор”.
Заступник голови фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Олександр Корнієнко розповів “Радіо Свобода” 17 травня, що він і більшість членів депутатського об’єднання мають намір голосувати за відставку Степанова.
Криклія було призначено міністром інфраструктури 29 серпня 2019 року. Він працював в уряді Олексія Гончарука і зберіг посаду в Кабміні Дениса Шмигаля.
Петрашка призначили міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 17 березня 2020 року.
Степанова призначили главою МОЗ 30 березня 2020 року. У Верховній Раді кілька разів ініціювали збір підписів за його відставку.