Північноатлантичний Альянс планує підсилити військову присутність своїх кораблів у Чорному морі.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг, зазначивши, що на зустрічі міністрів закордонних справ країн Альянсу у Вашингтоні 3-4 квітня може бути ухвалене рішення про посилення навчань української та грузинської берегової охорони і військово-морських сил, передає прес-служба НАТО.

"НАТО стурбований агресивною поведінкою Росії, в тому числі її діями проти України, які продовжуються досі, а також захопленням українських моряків і кораблів біля Азовського моря. НАТО вже нарощує свою присутність у Чорному морі. І ми продовжуємо тісно співпрацювати з нашими партнерами в регіоні", – сказав він.

Також він зазначив, що кораблі НАТО будуть заходити в порти Чорного моря.

Варто нагадати, що раніше на прес-конференції  Йенс Столтенберг, зазначив, що НАТО надав Україні практичну допомогу на суму приблизно €40 млн, яку країни – члени Альянсу передають через трастові фонди. 

"Сьогодні я сказав, що ми надамо обладнання для захищеного зв'язку до кінця цього року", – продовжив Столтенберг.

За словами генсека НАТО, Альянс допоможе посилити Військово-морські сили Збройних сил України.

Він додав, що НАТО підтримає Україну "в посиленні можливостей із логістики, кібербезпеки", у сфері медичної допомоги військовим.

"У відповідь на агресивні дії Росії НАТО також збільшив свою присутність у регіоні Чорного моря за останні кілька років. І ми продовжимо посилювати нашу військову позицію", – заявив Столтенберг. 

Окрім цього, додамо, що  НАТО у зв'язку з діями Росії проти України посилює готовність своїх збройних сил. 

"Через агресивні дії Росії щодо України, через незаконну анексію Криму, дестабілізацію, дії в Азовському морі ми посилюємо нашу присутність, підвищуємо готовність наших сил, наші бойові групи, розгорнуті в східній частині НАТО. І сьогодні ми інвестуємо більше в оборону. Країни НАТО активно підтримують це як реакцію на дії РФ щодо України", – заявив генсек НАТО. 

Він зазначив, що НАТО закликає Росію звільнити захоплені 25 листопада українські військові кораблі та моряків.

"Україна не є членом НАТО, але ми рішуче підтримуємо її суверенітет і територіальну цілісність… НАТО також допомагає в межах різних цільових фондів, у сфері кібербезпеки. Також ми допомагаємо модернізувати Військово-морські сили України", – сказав Столтенберг.