Ведучи агресивну політику Росія сама собі шкодить. Її ескалація на Донбасі та конфронтація із Заходом завершиться програшем для Кремля. Йдеться у матеріалі телеканалу “24”.

Розширюючи зону своїх втручань та агресії, Росія фактично солідаризує проти себе весь світ. Таку думку висловив аналітик центру Нова Європа Сергій Солодкий.

“Ми не можемо сказати, чим ця історія закінчиться і як довго вона триватиме. Рано чи пізно вона закінчиться поразкою Росії. Росія не може дипломатично і навіть військово воювати з усім світом,” – заявив Солодкий.

Він додав: “Ця війна апріорі програшна для Росії. Питання лише в тому, скільки це може зайняти часу”.

За словами Солодкого, політика Росії не зміниться поки населення країни не усвідомить всю згубність дій керівництва.

“Суспільство не усвідомлює безглуздості те недалекоглядності політики. Воно підтримує керівництво та захоплюється ним”, – пояснив аналітик.

Він попередив, що таке керівництво Росії буде ще не одне. Володимир Путін – не останній президент Росії із загарбницькими намірами.

Серед російського населення поширена думка про домінування та експлуатацію, а пропаганда тільки підігріває її.

Відзначимо, що останні 2 тижні Росія стягує свої війська до українських кордонів. Її керівництво намагається переконати весь світ, що це їхня внутрішня справа і що країна начебто ні для кого не є загрозою.

Сприймати так ситуацію серйозно – просто неможливо. Детальніше про те, що робити, якщо Росія почне повномасштабний наступ – у блозі “VETERANO блог”.

Чи чули ви пряму мову речника Володимира Путіна – Дмитра Пєскова? Треба, щоб ви теж відчули всю абсурдність і весь той цирк, який влаштовує Росія, аби розказати своїм громадянам, що відбувається в нашій країні.

Перша частина прямої мови: “Поряд з нами країна, де ось-ось може відновитися громадянська війна. Поряд з нами країна, в якій ми не виключаємо, що керівництво знову вважатиме за можливе розв’язувати внутрішню проблему силовими методами.

Чи небезпечно це для нас? Звичайно, небезпечно. Чи повинні ми вживати заходів для забезпечення своєї безпеки? Повинні. Ось ми це і робимо”.

І це безглуздя сказав прессекретар президента країни, в якої чи не найбільший запас ядерної зброї у світі. Знову чуємо ті самі фантастичні тези про громадянську війну, в якій чомусь беруть участь громадяни Росії.

Хоча як там вони кажуть? На Донбасі “русских военных нет, но есть добровольцы”. А добровольці там чомусь з’являються з документами чинних офіцерів і солдат саме російської армії.

Ну а теза про “силові методи, які може використати Україна щодо Донбасу”, які для росіян є неприпустимими, адже це неправильно – взагалі немає нічого спільного зі здоровим глуздом.

І це кажуть представники влади, яка зрівняла із землею столицю Чеченської республіки і загубила величезну кількість життів у двох чеченських війнах.

Друга частина прямої мови речника Путіна теж заслуговує окремої уваги. Цитую: “Як ми переміщаємо, куди ми переміщаємо війська всередині нашої власної території – це особиста справа, наша внутрішня справа. І це не повинно викликати ні в кого стурбованості. Росія ніколи ні для кого не була загрозою”.

Так і хочеться сказати: “Так, так, так! Хіба ж Росія може становити для когось небезпеку? Облиште. Це нереально. Адже ніколи Росія ні на кого не нападала”. Список не є малим, але є основні історії:

  • Чечня – перша та друга кампанії;
  • військове вторгнення у Грузію і окупація частини її території;
  • Придністров’я і Молдова;
  • Крим і Донбас, Україна.

Ми для них малороси і новороси, зовсім не українці. Крайні дні мене запитують постійно, а що ви думаєте про те, що Росія нарощує війська біля кордонів України і, можливо, буде нападати на нас?

Я відповідаю, що у мене із цим все просто. Я – в оперативному резерві першої черги і якщо буде “двіж”, то я сподіваюся лише на те, щоб опинитись в підрозділі, де зустріну хоча б одного із тих, із ким я вже воював.

У мене немає ілюзій щодо того, чи нападатимуть росіяни, чи ні. Їхня мета єдина – знищити Україну як державу.

Я впевнений в одному: якщо Росія нападе – ми захищатимемось. І робитимемо це так, щоб ця недоімперія запам’ятала на тисячу років, що Україна більше ніколи не буде в рабстві, а той, хто захоче її загарбати – заплатить найвищу ціну.