Закон «Про колабораціонізм» потрібний не для того, щоб згадувати, хто винний у тому, що маємо зараз… Про це пише у своєму Фейсбук Дмитро Ярош. Передаємо його слова без змін і виправлень:
Закон «Про колабораціонізм» має розставити всі крапки над «і» у питанні «свій-чужий».
По-друге, прийнявши його, Верховна Рада наведе лад у політичній системі Держави, ліквідувавши представництва ворожих проросійських сил у структурах влади (Медведчуки, Рабіновичі, Ківи та тисячі їм подібних путінських повій більше не зможуть бути депутатами та чиновниками).
По-третє, цей Закон позбавить Україну, ще доволі великого, «духовного» впливу РПЦ-ФСБ на наших співгромадян.
По-четверте, таким чином ми виб’ємо фінансово-економічні важелі впливу Кремля на ситуацію в Державі.
Отже, прийняття Закону «Про колабораціонізм» дасть можливість українцям, не проливаючи своєї крові, нанести поразку віковічному ворогу в тилу і надихнути українських воїнів на звільнення окупованих районів Донеччини, Луганщини і Криму.
“Це і буде початком реалізації плану деокупації та реальним кроком у напрямі повернення Соборності України!”, – резюмував Ярош.
А от боротьба з пропагандою Кремля в Україні неможлива без прийняття закону “Про колаборантів”. На думку засновника й першого командиру добровольчого полку “Азов” Андрія Білецького, прийняття Верховною Радою закону “Про колаборантів” було б логічним продовженням припиненням мовлення телеканалів Віктора Медведчука
“Психологічні операції й інформаційна війна завжди ставилися в голову кута. Це класика політичної теми… Ваш канал… Ви кажете про свободу слова, про те, що це політичне рішення. Так, це політичне рішення і це правильно, що це політичне рішення. Ви ж не маєте ні до ЗМІ, ні до свободи слова жодного відношення. Це політичний інструмент Російської Федерації в війні з Україною”, – заявив Білецький, звертаючись до присутніх в студії одного з українських телеканалів членів парламентської фракції ОПЗЖ Юрія Бойка та Олега Волошина.
“Зараз головне – дотиснути, вибачте, вас до кінця. Прийняти закон “Про колаборантів”, який окреслить вам, насправді, межі зоопарку, в якому давно повинні такі, як ви, з 2014 року знаходитись”, – наголосив Андрій Білецький.
Варто зазначити, що у проекті закону про державну політику перехідного періоду немає такого поняття як “колаборант”. Це було свідомим рішенням розробників проєкту, оскільки цей термін має спірне значення.
Про це розповів віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков під час зустрічі з журналістами.
“Ми для себе ухвалили рішення відмовитися від слова “колаборант”. Я сам застосовував його в своїх публічних інтерв’ю і навіть говорив, що ми маємо прийняти закон про колаборантів. Але коли ми почали вивчати міжнародний досвід, і історичний в тому числі, то ми вийшли на те, що колаборація має досить спірне значення і досить негативну конотацію по відношенню до всіх, і під колаборацію можуть потрапити з великою вірогідністю нормальні нещасні люди, заручники”, – зазначив Резніков.
На його думку, це дуже ризикована тема, адже в Криму та окупованому Донбасі проживають мільйони громадян, які можуть потрапити під визначення “колаборант”, тож від такої термінології вирішили відмовитися.