Нині на правому березі Херсонського напрямку російська армія зосередила понад 30 тис. військових. Вони виконують завдання подальшого кидка на Одесу, але ця кількість військових не здатна виконувати поставлені військовим керівництвом завдання. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив військовий експерт Роман Світан.

За його словами, останнім часом під прикриттям перекидання цивільних з правого на лівий берег Дніпра російське командування провело ротацію військ.

“З правого на лівий берег відійшли деякі частини росіян, які одразу на лівому березі почали проводити інженерні роботи, окопуватися, зводити лінію оборони. В основному роботи ведуться в районах виходу мостів з правого на лівий берег, тобто в районі Антонівського мосту та район Каховській гідроелектростанції на лівому березі”, — розповів Світан.

Військовий експерт зазначив, що на правому березі залишилася базова частина російських військ, до якої входять сили спецоперацій, морська піхота, десантники, посилені так званими частково мобілізованими.

“Їм завдання поки що поставлене також окопуватися, переважно в районі міст Херсона — це вихід на правий берег Антонівського мосту і район Борислава — так званий американський плацдарм”, — зазначив він.

Він звернув увагу, що війська на Херсонському напрямку не можуть наступати, але утримувати на певний час правобережний плацдарм поки що можуть.

“Українські війська продовжують постійне, поступове видавлювання всього правобережного плацдарму російських військ. Тобто, тривають постійні обстріли росіян нашими артилерією, авіацією, HIMERS. Ми вибиваємо на правому березі досить серйозну кількість — по дві-три роти російських військ на день”, — поінформував Світан.

Він додав, що на Херсонському напрямку українські війська просуваються фронтально на 2-3 км.

Варто зазначити, що по Маріуполю під час наступу російських військ велося бомбардування авіацією армії РФ, але в Херсоні такого не буде, швидше за все, на нього чекає доля Харкова та Миколаєва, додав військовий експерт Роман Світан.

“У Маріуполі йшло бомбардування авіацією. Те, що вони [російські окупанти] зробили з Маріуполем, це приблизно те саме, що вони зробили з Алеппо. Тобто, вони розкочували Маріуполь потужними авіаційними бомбами, в основному ФАБ-500. І тільки такого роду враження може призвести до проблем, які були в Маріуполі. Такого точно не буде”, — упевнений він.

За словами Світана, Херсон буде прикритий системою протиповітряної оборони.

“Авіація російської армії над Херсоном не з’явиться. А артилерійські обстріли так, можливі, такі як у Миколаєві чи Харкові. Ось такого рівня можуть завдаватися враження. Але для того, щоб повністю убезпечити Херсон, нам доведеться їх відсувати від лівого берега на схід кілометрів на 100, а це вже Крим”, — висловив свою думку військовий експерт.

Він підкреслив, що швидше за все обстріл Херсона росіянами припиниться після того, як українські війська увійдуть до Криму, принаймні дійдуть до Перекопу.

Також нагадаємо, що у Херсоні перебувають найбільш підготовлені та найбільш боєздатні російські підрозділи. Про це в інтерв’ю американському виданню The War Zone повідомив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов.

За його словами, велика частина сил країни-терориста, що перебувають на тимчасово окупованій території Херсонської області, — це повітряно-десантні війська, сили спеціального призначення та морська піхота. Буданов зазначив, що це найбільш боєздатні підрозділи, які є в Росії. Він звернув увагу, що ці підрозділи складають кістяк угруповання, яке також посилюється мобілізованими.

“Бойова складова, тобто підрозділи, які можуть становити будь-яку небезпеку для нас — це приблизно 40 тисяч. Херсон перебуває в середині цього угруповання. Це війська в Херсоні, в районах західного берега Дніпра, а також війська, які дислокуються на східному березі”, — повідомив Кирило Буданов.