В рамках часткової мобілізації будуть призвані 300 тисяч російських резервістів.

Наразі на фронті в Україні не зафіксована присутність мобілізованих чоловіків з Росії. Оголошена мобілізація в РФ вплине на ситуацію кількісно, але не якісно.  Про це в ефірі національного телемарафону сказала речниця оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк.

“Скоріш за все, вплив буде суто кількісний, але не якісний. Це те саме “гарматне м’ясо”, про яке стільки вже сказано, оскільки ці люди не пройшли відповідного навчання”, – зазначила вона.

Гуменюк також додала, що на фронті поки що не зафіксували присутність “максимально свіжо мобілізованих”. Характерно зазначити, що вся лінія фронту зараз трохи більша за 1000 кілометрів — там різні ступені бойових дій. Перша ділянка — це Правобережжя України — Херсон, друга ділянка — запорізька, між Запоріжжям та Донецьком. Третя ділянка — донецька — від Донецька до Сіверська. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав полковник ЗСУ у запасі, військовий експерт Роман Світан.

Перша ділянка правіше за Дніпро. Це майже готовий котел для російських військ. Правобережжя Дніпра, Херсонська область… Правобережжя Дніпра — це полігон майже для використання нашої техніки, нашого бойового застосування щодо російських військ. Піти з цього правобережжя вони вже не можуть — мости розбиті, всі переправи, які вони наводять, так само розбиваються. Піти зможуть лише пішим ходом і вже без техніки найближчим часом. Тижнями можна вважати, можливо, місяць — і це угруповання правобережне буде знищено”, — зазначив експерт.

За його словами, у тіло правобережного угруповання вклинилися два плацдарми, які розширюють українські війська. Один плацдарм на південь від Давидова Брода у напрямку на Берислав і другий плацдарм на південь від Снігурівки, напрям на Антонівський міст на північ від Херсона.

“Тобто ці два виступи після виконання певних тактичних завдань буде розширено. І, найімовірніше, правобережне угруповання, якщо воно не встигне втекти, як це було в Ізюмі, то воно буде розсічено на три частини й далі знищено. Притиснуто до Дніпра, Каховського водосховища та знищено. Це те, що стосується Херсонської області”, — прогнозує Світан.

Він також зазначив, що між Запоріжжям та Донецьком переважно змінні завдання виконуються.

“Наші війська виконують завдання контрнаступу та активної оборони. І загалом можна сказати, що цей фронт поки що застиг і з українського боку, і з російського боку ніяких наступальних дій не відбувається”, — сказав гість студії.

Раніше експерт також наголошував на повному провалі мобілізації, яку проводить РФ. Зокрема, він пояснив, що війна – це математика. Ті формули, за якими вираховується постачання сил і засобів для ведення бойових дій, ці формули і цифри чудово знають генерали російського Генштабу. Вони доповідають військово-політичному керівництву, відповідно до цих цифр, і Путін, і весь Генштаб чудово бачать, що найближчим часом у них щонайменше половина військ буде не боєздатною.

“Тому що ми відпрацьовуємо десь роту на день, десь за пять днів відмінусовуємо батальйон. Ця кількість особового складу, яка випадає, а це не тільки «двохсоті», а ще й «трьохсоті», тобто можна говорити, що протягом тижня близько тисячі російських військових уже не можуть виконувати свої бойові завдання. Всі ці цифри, звісно, прораховуються, – зазначив Світан.

“Плюс ще одна проблема, з якою стикнулися росіяни – завершуються щонайменше у третини тих військових, які зараз перебувають на території України, контракти. Практично ніхто їх не збирається продовжувати. А це третина війська, яка одночасно просто може піти з поля бою. Тому для того, щоб цю частину втримати, було ухвалене рішення, до речі, воно йде четвертим пунктом в указі про часткову мобілізацію, про продовження всіх контрактів до кінця цієї мобілізації. Тобто цих людей, які зараз воюють на території України, їх зробили заручниками контрактів, і вони тепер вже не можуть піти з війни до завершення цієї мобілізації. Путін таким чином вирішив свою проблему – залишив людей, які зараз служать за контрактом, і почав мобілізацію, принаймні пробує почати”, – додав він