Бахмут – місто-фортеця на Донбасі, місце найдовшої і, можливо, найкривавішої битви у війні Росії проти України. Зараз на Бахмутському напрямку бої не вщухають: РФ робить безуспішні спроби контратакувати, а в української армії є успіхи на південному фланзі.

Про це сьогодні розповів начальник прес-служби 26-ї артилерійської бригади імені Романа Дашкевича, старший лейтенант Олег Калашников в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“На Бахмутському напрямку в нас усе так само непросто. Йдуть постійні бої. Ворог пробує нас зупинити, пробує контратакувати, пробує перехопити ініціативу на полі бою. Але ми йому цього не даємо. Ми продовжимо звільняти свою територію. Можемо спостерігати на північному фланзі його контратаки. На південному він так само пробує, але, тим не менш, саме на південному фланзі в нас є успіхи”, — сказав він.

Він також додав, що сили оборони України тримають під контролем і руйнують логістичні ланцюжки росіян.

Есперт зазначив, що Силам оборони доволі складно просуватися, тому що російським окупантам вдається окопуватися, мінувати підступи до своїх позицій, зокрема й дистанційно.

“Тому наші війська просуваються обережно, щоб втрати серед особового складу і серед бойової техніки були найменшими. Бої досить жорстокі та непрості. Ворог намагається втриматися, але, з усім тим, ми все-таки звільняємо”, — сказав речник.

За його словами, після відходу з Бахмутського напрямку “вагнерівців”, туди кидали інші ПВК — “Факел”, “Ветерани”, а зараз там усе більше воюють контрактні російські частини, як піхотні, так і елітні десантні.

Калашников звернув увагу, що змінилася тактика російських окупантів: немає “м’ясних” штурмів, які використовувала ПВК “Вагнер”, а контратаки проводяться невеликими штурмовими групами. Що стосується артилерійського вогню, то він, як і раніше, доволі щільний, плюс росіяни задіюють авіацію.

Додамо, У Росії можуть мобілізувати кілька сотень тисяч людей. Однак озброїти їх достатньою кількістю зброї буде складно. Якоюсь мірою російські окупанти можуть посилити свої сили на фронтах в Україні. Таку думку сьогодні висловив експерт з безпеки Іван Варченко.

Він висловив сподівання, що ті країни, які наразі утримуються допомагати Росії, з кожним днем отримують все більше аргументів на користь утримання.

“Вони розуміють, що підтримка агресора значною мірою забирає хороше майбутнє цих країн, тому Росія не зробить стрибка в технологіях, не зробить стрибка зараз у кількості озброєння і в якості озброєння. Але водночас вони його можуть протягом якогось часу нарощувати. Звичайно ж, це буде проблематично для України, це будуть додаткові виклики для Сил оборони України”, — сказав Варченко.

Він нагадав, що 24 лютого Росія атакувала Україну протягом понад 2,5 тис. км.

“Потім лінія фронту звузилася вдвічі – практично до 1,3 тис. км, яку ми бачимо зараз. Якщо ми говоримо про ефективну тактику, то, починали вони війну в дев’яти областях на 11 напрямках, за якими вони намагалися продавлювати наші лінії оборони, а зараз ідуть за трьома-чотирма напрямками, у кращому для них випадку, намагаються концентруватися на п’яти напрямках. Але тут ми говоримо не тільки про кількість напрямків, на яких вони концентруються і намагаються здійснювати свою діяльність, ми говоримо про ефективність. Як бачимо, ефективність у них була якоюсь мірою тільки тоді, коли вони концентрувалися на одному напрямку”, — зауважив експерт і як приклад навів Соледар і Бахмут.

Варченко висловив думку, що зараз росіяни намагаються атакувати і контратакувати на кількох напрямках, щоб зберегти свій імідж.