Україна просить провести спільне засідання постійної ради й форуму зі співробітництва в галузі безпеки ОБСЄ. Ініціативу запропонували після відмови Росії від зустрічі за Віденським документом.

Про це у мережі повідомив очільник Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він зазначив, що засідання має відбутися протягом 48 годин.

Київ просить провести засідання постійної ради та форуму ОБСЄ
Кулеба наголосив, що Україна продовжує вимагати прозорості від Росії, яка відмовилася брати участь у зустрічі в межах Віденського документа.

Тепер просимо провести спільне засідання постійної ради та форуму зі співробітництва в галузі безпеки ОБСЄ для вироблення подальших кроків,– зазначив міністр.

Глава МЗС також закликав Москву врахувати законну стурбованість країн-учасниць і використовувати інструменти ОБСЄ для розрядки напруженості, викликаної військовою діяльністю біля українських кордонів. Кулеба пояснив, що Києву заяв про виведення військ недостатньо, потрібні прозорість і факти.

Також Україна ініціювала обговорення у Раді безпеки ООН у зв’язку із закликом Держдуми РФ до президента Владіміра Путіна визнати незалежність самопроголошених “республік” на окупованих територіях Луганської і Донецької областей.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Розглянути це питання пропонують у четвер 17 лютого.

“Україна офіційно звернулася до Ради Безпеки ООН з ініціативою обговорити постанову Держдуми РФ щодо визнання т.зв. “ЛДНР”, яка підриває Мінські домовленості та процес мирного врегулювання. Закликаємо розглянути це на засіданні щодо імплементації Мінських домовленостей 17 лютого”, – написав Дмитро Кулеба.

Визнання Росією бойовиків активізує їх у боротьбі проти України. Про це в ефірі 24 каналу розповів член української делегації у Тристоронній контактній групі Денис Казанський.

“Якщо Путін визнає ці псевдореспубліки – це фактично може означати новий етап агресивної війни проти України”, – сказав Денис Казанський.

Бойовики намагаються довести і мають претензії, мовляв, вся територія Донецької та Луганської областей “їхня”, вважають, що це все їхні кордони. Відповідно, за словами Казанського, вони жадають “звільнити” ці території від української влади.

Вони (бойовики) після визнання можуть піти в наступ, щоб захопити ще одну територію. З економічного боку для Росії це не матиме жодного сенсу, крім нових санкцій.

Проросійські окупанти в ОРДЛО можуть спробувати захопити зруйновані міста. Проте мовитиметься хіба про території, які перебуватимуть у приблизно такому стані, в якому колись захопили Дебальцеве, чи навіть у гіршому. Водночас українська армія чинитиме опір, зазначив Казанський.

У випадку, якщо бойовикам вдасться захопити ще якусь територію (що малоймовірно), то вона зникне з економічних карт світу і перетвориться на “сіру” й нікому не потрібну зону.

Нагадаємо, 15 лютого Держдума Росії лютого проголосувала за те, щоб направити звернення до президента з проханням визнати “незалежними” окуповані райони Донецької і Луганської областей.

МЗС України заявило, що цей крок буде свідомим виходом з Мінських домовленостей. Низка партнерів України засудили звернення Держдуми Росії.

16 лютого в Кремлі заявили, що президент Росії Владімір Путін взяв до уваги звернення Держдуми РФ про визнання “незалежності” так званих “ДНР” і “ЛНР”, але таке визнання не корелює з Мінськими угодами.