На Сході Україні відбуваються запеклі бої. Підрозділи Сил оборони зробили все можливе, щоб зірвати анонсований наступ окупантів, про який говорили ще взимку.

 
Про це одному з українських ЗМІ розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.  

Він прокоментував інформацію від Генштабу, що за останні 48 годин на Лиманському напрямку ворог застосовує переважно тільки артилерію. 
 
За його словами, насамперед це заслуга українських військових. Вони потужно вибивають особовий склад ворога, через що окупанти не можуть просуватися вперед. 

Сили оборони фактично зірвали анонсований великий наступ росіян. Окупанти зазнають серйозних втрат в особовому складі та техніці. А наша оборонна операція – успішна, – зазначив Череватий. 

Утім, нестачу підготовленого особового складу окупанти компенсують артилерією. Лише за сьогодні, 28 квітня, загарбники здійснили 1045 обстрілів на Сході України. 

Як наголосив Череватий, окупанти посилили вогневі удари по позиціях українських військових. Відомо, що на Бахмутському напрямку за минулу добу, 27 квітня, було 31 боєзіткнення, 452 обстріли та 5 авіаударів. Сили оборони знищили тут 125 окупантів, 2 гармати, 3 польових склади та 2 безпілотники “Орлан”. 

Лимансько-купянський напрямок – “лідер” за обстрілами з різним системи артилерії. Було 566 обстрілів, 7 боєзіткнень. 32 окупанти ліквідовані, 82 поранені. Також знищені 2 міномети, 2 гармати та 1 комплекс спостереження “Муром-М”, – розповів Череватий. 

Водночас, хоч і повільно, але окупанти все ж просуваються в Бахмуті, за ЗСУ залишаються тільки західні квартали міста. При цьому втрата Бахмута не стане катастрофою для української системи оборони і не дасть оперативної переваги росіянам. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов. 

За його словами, росіяни застосовують у Бахмуті максимально брутальну тактику просування – просто знищуючи квартали в пил. 

“Беруть квартал, поки не перетворять його на кам’яне поле. Потім беруть наступний квартал. Їхня піхота йде за розривами своїх снарядів, впритул до них”, – пояснив Жданов. 

За його словами, “за Бахмутом” для Росії немає “оперативного простору”, оскільки на захід від міста знаходяться панівні висоти, що представляють собою природні укріплення для ЗСУ. 

“Не буде оперативного простору за Бахмутом для російської армії [ … ] Місто Бахмут із заходу підперте пануючими висотами. І російські війська, якщо вони візьмуть ще Бахмут, це ще питання, західну частину міста ми ще утримуємо. До речі, президент говорив, якщо буде загроза оточення військ, то ми відійдемо, для того щоб не потрапляти в “котел” і зберегти життя наших військовослужбовців”, — заявив Жданов. 

Експерт додав, що сьогодні надійшла інформація про те, як ЗСУ відсунули війська противника в Хромово від “траси життя”. Тому жодних ознак оточення українських захисників у Бахмуті немає. 

“Вийшовши з Бахмута, ми сідаємо на ці висоти. Там вже давним-давно все готово в плані лінії оборони, в плані побудови оборони на цих висотах. І російські війська впираються в ці висоти. І навіть населений пункт Часів Яр знаходиться за цими висотами. Тому говорити про те, що вони виходять на оперативний простір — ні, вони впираються в черговий рубіж оборони”, — підкреслив Жданов. 

Він зазначив, що цю тактику планового відходу з одного рубежу оборони на наступний ЗСУ використовують від самого початку вторгнення – втечі українських військ ніде не було.