Гюндуз Мамедов у другу річницю збиття рейсу МАУ в Ірані повідомив, що владі відомі імена імовірних виконавців злочину.

Слідчі знають імена імовірних виконавців у справі про збиття літака рейсу PS752 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», але Іран не надає належного сприяння в розслідуванні катастрофи поблизу Тегерана.

Про це в другу річницю трагедії написав колишній заступник Генерального прокурора України Гюндуз Мамедов, який працював у складі міжнародної групи з розслідування цього злочину.

«Слідство в Україні просувалося би значно краще, якби Іран надав належне сприяння. За два роки з боку Ірану фактично немає співробітництва. Україні слід активізувати власне розслідування і наполягати на міжнародній співпраці з країнами, що також потерпіли.

З різних джерел нам відомі ймовірні виконавці злочину. Треба перевірити причетність до злочину кожної з цих осіб. У разі відмови Ірану визнати свою відповідальність та сплатити компенсації Україна може звернутись до міжнародних органів», – написав Мамедов у твітері.

Гюндуз Мамедов також додав, що відповідно до Кримінального кодексу України, на території Ірану вчинено тяжкі та особливо тяжкі злочини проти громадян України, проти інтересів та безпеки України.

Розслідування цих злочинів є обов’язком держави як на міжнародному рівні, так і перед громадянами.

Імовірні винуватці

Окрім цього ексзаступник Генерального прокурора України зазначив перелік військовослужбовців нижніх ланок Корпусу вартових Ісламської революції (IRGC), яких необхідно перевірити на причетність до вчинення злочину.

  • У цьому числі: капітан Мехді Хосраві (Mehdi Khosravi, командир ТОР М-1);
  • Перший лейтенант Мейсам Хейроллахі (Meysam Kheirollahi, оператор);
  • Третій лейтенант Саєд Ахмад Мірі (Seyed Ahmad Miri, оператор);
  • Перший лейтенант Маґаммад Маджід Еслама Дооста (Mohammad Majid Eslam Doost), капітана Саджада Мохаммаді (Sajjad Mohammadi);
  • Майор Хамед Мабхута (Hamed Mabhout);
  • Другий бригадний генерал Ібрагім Сафаї Кіа (Ibrahim Safaei Kia);
  • Бригадний генерал Алі Акбара Сейдун (Ali Akbar Seydoun);
  • Один військовий полковник Іранської Армії Мостафа Фараті (Mostafa Faratі), яким інкримінується службова недбалість, необережність та неналежне виконання службових обов’язків та інших причетних осіб.

Нагадаємо, що Іран 7 січня заявив про готовність до двосторонніх переговорів з країнами, які втратили своїх громадян в результаті авіакатастрофи літака «Міжнародних авіаліній України» біля Тегерана.

Ця заява з’явилася після того, як 6 січня Україна, Канада, Швеція та Велика Британія розкритикували Іран за відмову долучитися до переговорів із Міжнародною групою з координації та допомоги жертвам збиття рейсу PS752.